Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Siim Leisalu: kui leping läheb väga tellija suunda, pigem loobume
Olgu tegu konstruktsiooni-, fassaadi- või katuselementide või valmis moodulmajadega: tehases ehitamine ja puidu kasutamine kasvab lähiajal kordi, usub OÜ Timbeco Woodhouse tegevjuht Siim Leisalu. Siiski on karmim ärikliima sundinud ettevõtet lepingute sõlmimist ümber vaatama.
Eesti ehitusturgu on viimastel aastatel erinevad sündmused korralikult raputanud ning muutnud ka ettevõtete investeerimiskäitumist. Kui varem vaadati masinaparki uuendades eelkõige masina kvaliteeti ja tehnilisi omadusi, siis täna arvestatakse palju enamate näitajatega. Üha rohkem eelistatakse kasutatud tehnikat või rentimist ning ostuotsuse puhul muutub määravaks hoopis see, kas partner suudab masina rikke korral kiiresti uuesti tööle aidata.