Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Ehitamine liigub Soomes allamäge
Elamuehitusele välja antud lubade maht jätkas Soomes ilmselget kahanemist, kortermajade ruutmeetrite maht kahanes augustis koguni üle 30 protsendi, kirjutab Kauppalehti.
Soome statistikaameti teatel anti elamuehituseks ehituslube augustis välja märgatavalt vähem kui aasta tagasi. Kauppalehti teatel vähenes ehituslubade väljaandmine pea kõigis valdkondades ja see näitab ehituse jahtumistrendi jätku.
Tallinna südamesse, otse sadama kõrvale, kerkib kaasaegne äri- ja elukondlik kvartal. Projekti arendab US Real Estate, ehitussüvendi peatöövõtjaks on Bildgren Ehitus ning automatiseeritud jälgimissüsteemide paigaldusel osales GEO-Instruments Polska – automatiseeritud geotehniliste, konstruktsioonide ja keskkonnaseire süsteemidele spetsialiseerunud ettevõte, mis pakkus terviklikku mõõtelahendust keerukate geotehniliste tööde teostamiseks kaevetööde toestamise käigus.