• 29.09.19, 11:09
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Materjalitootmise kasv toetub ekspordile

Tänavune esimene poolaasta on olnud ehitusmaterjalide tootjate jaoks mitmetahuline. Arve vaadates on kasv päris kena, aga see kasv toetub vaid ekspordile, koduturg on enam-vähem eelmise aasta tasemel. Ekspordi kasv toetub omakorda väheste ettevõtete heale tulemusele, suurem osa ettevõtetest oma tulemusega eelmisest aastast väga ei eristu.
Rudus Eesti AS betoonitehas.
  • Rudus Eesti AS betoonitehas.
  • Foto: Raul Mee
Positiivne on hoonete ehituslubade arvu kasv esimesel poolaastal, paraku vähenes sel perioodil rajatiste ehitusmaht. Negatiivse poole pealt näitab langustrendi ka mõnede üldehitusmaterjalide müük.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 12.01.26, 09:58
Stabiliseerimine kui alakasutatud võimalus Eesti taristuehituses
Taristuehituses on üks viga, mis maksab rohkem kui kõik teised kokku – probleemidega tegeletakse liiga hilja. Sageli alles siis, kui tee on juba lagunenud ja remont on vältimatu. Põhjus ei peitu enamasti nähtavas pealiskihis, vaid sügavamal: aluspinnases.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele