Ehitusuudised  • 24 september 2019

Millised on uued suunad ehitushangete vaidlustamisel?

Uue kohtupraktika kohaselt ei saa ehitushangetele kvalifitseerumisel enam tugineda ühispakkumusena teostatud lepingumahule, vaid üksnes sellele osale lepingust, mida aktiivselt ja tõhusalt täideti. Seetõttu on oluline jälgida, et konsortsiumilepingutes tooksid ühispakkujad selgelt välja, kes mille eest vastutab.

Veebiseminaril käsitletakse järgnevaid teemasid:

-- Probleemkohad hanke alusdokumentides. Hanke alusdokumentide muutmise lubatavusest; konkurentsi piiravad tingimused, jm.

-- Pakkumuste vastavus. Pakkumuste selgitamine ja täiendamine; põhjendamatult madala maksumusega pakkumuste kontroll, jm.

-- Hankelepingu täitmine ja muutmine. Hankelepingute muutmise lubatavus; alltöövõtjate kasutamine hankelepingu täitmisel; hankelepingute rikkumise võimalikud mõjud riigihangete osalemisel tulevikus, jm.

-- Ettevõtja väljakutsed hangete vaidlustamisel. Tähtajad; kahju hüvitamise nõuete esitamise võimalikkus; õigusabikulude hüvitamine VAKO menetluses jm.

Veebiseminari viib läbi Advokaadibüroo EMERALDLEGAL partner vandeadvokaat Meris Velling.

Velling on vaidluste lahendamisele spetsialiseerunud vandeadvokaat, kes on aastate jooksul nõustanud ettevõtjaid erinevates hankemenetlusega seonduvates küsimustes ning esindanud neid vaidlustuses nii riigihangete vaidlustuskomisjonis kui ka sellele järgnevas halduskohtumenetluses, sh Riigikohtus.

Praegu on Meris Velling Advokaadibüroo EMERALDLEGAL partner; varasemalt tegutses ta aastaid Advokaadibüroo Ellex Raidla kohtuvaidluste meeskonnas. Advokaadina tegutsemisele eelnevalt töötas Meris Justiitsministeeriumis nõunikuna, mistõttu on tal märkimisväärne kogemus avaliku sektori toimimisest ning avaliku- ja erasektori koostöö võimalustest ja raskuskohtadest.

Veebiseminar toimub 4. novembril kell 10:00-11:30 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas. Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääseb enne seminari algust veebiseminari keskkonda.

Seminari on võimalik jälgida oma arvutist töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas ning selle jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe. Veebiseminari kestel on Teil võimalik esitada ka lektorile küsimusi, mille saate kirjutada vestluse kasti.

Veebiseminar on järelvaadatav kõigile registreerunutele kolme tööpäeva jooksul peale toimumist.

Pane ennast kirja SIIN.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785