Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Finnlog soovib EASi abiga müüa Soomes 50 maja aastas
Ristkihtpuit- ja palkmaju tootev ja ehitav Finnlog tahab EASi toetuse abil jõuda Soomes 2025. aastaks müügimahuni 50 maja aastas. Praegu müüakse Soomes aastas 10 Finnlogi maja, 30 ehitab ettevõte allhankijana.
Finnlog on teinud koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega äriplaani ja sai 375 000 eurot toetust uue toote Soome ja Saksamaa turule viimiseks ja arendamiseks. Finnlogil on kavas 2020. aastal minna oma CLT-elementmajaga Tuusula elamumessile Soomes.
Eesti ehitusturgu on viimastel aastatel erinevad sündmused korralikult raputanud ning muutnud ka ettevõtete investeerimiskäitumist. Kui varem vaadati masinaparki uuendades eelkõige masina kvaliteeti ja tehnilisi omadusi, siis täna arvestatakse palju enamate näitajatega. Üha rohkem eelistatakse kasutatud tehnikat või rentimist ning ostuotsuse puhul muutub määravaks hoopis see, kas partner suudab masina rikke korral kiiresti uuesti tööle aidata.