Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Norra turg neelas puitmajatootja
Crowdestate’i platvormil investoritelt raha kaasanud ja pankrotimenetlusse sattunud Q-haus teatas, et ettevõtte muutis maksejõuetuks see, et peatöövõtja jättis arved tasumata. Sellist ohtu ei osatud ette näha.
Q-hausi uputanud riski ei osatud investoritele esitletud prospektis ette näha.
Foto: Andras Kralla
„Ettevõtte majanduslik olukord on muutunud püsivalt selliseks, mis ei võimalda täita võlausaldajate nõudeid ning eeltoodust tulenevalt on ettevõte müüdud uutele omanikele ning ettevõtte senine juhatus vahetatud,“ seisab Crowdestate'i keskkonnas avaldatud teates.
Veel mõni aasta tagasi tähendas päikesepaneelide omamine sirgjoonelist äriloogikat: toodad elektrit, tarbid ise ning ülejäägi müüd hea hinnaga võrku. Täna on olukord energiaturul muutunud. Taastuvenergia tootmisvõimsusi on lisandunud omajagu ning päikeselistel tundidel tekib võrku suur ületootmine, mis surub börsihinna madalaks või isegi negatiivseks. Seetõttu on akusalvestid muutumas nii ehitus- kui ka põllumajandusettevõtete jaoks üheks olulisemaks investeeringuks energialahendustes.