Autor: Ehitusuudised • 21. august 2019

Fausto Capitali talveaia ehitab Mitt & Perlebach

Mitt & Perlebachi ja Fausto Capitali vahel sõlmitud peatöövõtulepingu kohaselt valmib ärikvartal Fahle Park 2020. aastal. Tööde kogumaht ilma käibemaksuta on ligikaudu 18,5 miljonit eurot.

Hooneid ühendavassse klaasgaleriisse pannakse kasvama troopilised taimed.
Autor: Fahle Park

Tallinnasse ajaloolise Tselluloosi kvartali asemele kerkiv Fahle Park on uudse lähenemisega ärilinnak, kus kõiki ajaloolisi ja kaasaegseid büroohooneid ühendab galerii, mille klaaskatuse all hakkab asuma rikkaliku subtroopilise taimestikuga sisepark. Muinsuskaitsealuste hoonete ilu rõhutamiseks istutatakse parki madalaid bambusi, tsitruselisi, nagu mandariin, apelsin ja sidrun, ning teisi eksootilisi taimi. Liftide sise- ja ootealade seinapindadel hakkab kasvama elussammal rõhutamaks kvartali loodussõbralikkust.

Kõrvuti troopikataimede ja büroodega kolivad uusarendusse mitmed restoranid, meelelahutusasutused, spordiklubid ja mugavusteenuste pakkujad. Kvartali keskmesse rajatakse 1200-kohaline parkimismaja.

Peatöövõtja, OÜ Mitt & Perlebach juhatuse liige Kristjan Mitt peab ajalooliste hoonete rekonstrueerimist ehitajale alati põnevaks, samas ka keerukaks. „Lisaks tellijale tuleb koostööd teha muinsuskaitsega. Kõike ei ole võimalik ette näha ja lammutuse käigus tekib alati uusi „üllatusi”, mille operatiivne lahendamine on suurimaid väljakutseid,” sõnas Mitt ja tõi välja, et Fahle Pargi puhul on ka ajaloolise paefassaadi rekonstrueerimise maht silmapaistvalt suur. „Igal juhul saab Fahle Park olema väärikas keskkond sinna koonduvatele ettevõtetele,” lisas ta.

Ehitajale on väljakutseks ajalooliste hoone rekondtrueerimine
Autor: Fahle Park

Mitt & Perlebach rajab praegu Lasnamäele Hortese aianduskeskust, eelmisel aastal valmis firmal Peterburi tee Rimi ja üle linna mitu stock-office-tüüpi hoonet. Büroohoonetest on hetkel töös Rocca ärimaja.

Fahle Pargi rajaja Fausto Capital on 15-aastase ajalooga täielikult Eesti kapitalil põhinev kinnisvaraarendusettevõte, mis tegutseb kaubandus-, büroo- ja elamukinnisvara arendamise, üürimise ja haldamisega. Ettevõtte portfelli kuulub kokku üle 90 000 ruutmeetri kaubandus- ja äripinda. Nende hulgas Kompassi maja, Maakri ärimaja, Tartu Telia ärihoone, Vironia keskus, Rappeli keskus, mitmed Maxima ja Selveri kaubanduskeskused jne. Fausto Capitali varade maht ulatub üle 150 miljoni euro.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688