Autor: Ehitusuudised • 19. august 2019

Tondi põhikooli uue maja ehitus jõudis sarikapeoni

Täna peab Fund Ehitus Tallinna Tondi Põhikooli uue hoone sarikapidu. Pärja toovad katuselt alla Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev, haridusameti juhataja Andres Pajula ning Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

Autor: Fund Ehitus

Hoone eskiisi ja eelprojekti koostasid 3+1 arhitektid, põhiprojekti Projekt O2 ja sisekujunduse Impro sisearhitektid. Ehitustöödega alustas Fund Ehitus OÜ tänavu jaanuaris. Suletud netopinda on B energiaklassiga hoonesse kavandatud 8325 m2.

„Tegu on üle pika aja spetsiaalselt erivajadustega laste õpetamiseks projekteeritud ehitisega, mille valmimise üle on põhjust rõõmustada nii linnal kui ka lastevanematel ja kooli personalil,“ rääkis Vadim Belobrovtsev.

„Kui nurgakivi asetamisel aprillis võis ehitusplatsil maja vaid ette kujutada, siis nüüd, mõni kuu hiljem, saame juba majaga tutvuda. Hoone valmib kava kohaselt 1. augustiks 2020 ning õppetööd saab seal alustada kuu aega hiljem, 1. septembril 2020.“

Tallinna Tondi Põhikooli eelkäijaks peetakse 1922. aasta suvel linnavalitsuse otsusega asutatud ja 1923. aasta jaanuaris tegutsema hakanud Tallinna Linna Abikooli. Kooli eelmine maja ehitati 1963. aastal ning see oli praeguseks nii füüsiliselt kui ka moraalselt vananenud. Hoone otsustati lammutada ja ehitada asemele uus, tänapäeva nõuetele vastav õppekompleks.

„Kvaliteet on selle hoone puhul eriti oluline, sest meie õpilased vajavad õppimiseks ja toimetulekuks erilisi tingimusi,“ lisas kooli direktor Sirli Väinsar. „Meil on väga hea meel, et lisaks õpperuumidele saab uus maja ka raviteraapia basseinid, kehalise treeningu kompleksi, moodsa sisustusega õppeköögi ja käsitööklassid ning teised toimetuleku parendamist toetavad ruumid. Uus maja oma uute lahendustega toetab ka meie õppe- ja kasvatustöö ning tugi- ja rehabilitatsiooniteenuste sisulist poolt ning aitab kaasa uue koolikontseptsiooni rakendamisele kogupäevakoolina.“

Projekti eelarve on 13,19 miljonit eurot.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785