Põhjamaade Investeerimispank ja Maxima Grupe sõlmisid 52 miljoni euro suuruse laenulepingu, teatas pank teisipäeval. Kümne aasta peale võetud laenu eest asub Maxima renoveerima energiasäästlikumaks oma Baltimaades asuvaid kauplusi, samuti kasutatakse laenuraha uute poodie ehitamiseks, kirjutas ERR.
Maxima investeerib kaupluste energiatõhususse 52 miljonit
  • Foto: Andras Kralla
Renoveerimisprogrammiga ehitatakse 31 Maxima kauplust senisest energiatõhusamaks. Investeeringute hulgas on senisest keskkonnasõbralikumad külmutus- ja jahutussüsteemid, energiasäästlik valgustus ja päikesepaneelide kasutuselevõtt.
Renoveerimisega alustatakse juba käesoleval aastal, renoveerimisprogrammiga kavatseb Maxima lõpule jõuda 2021. aastal.
Kuidas 52 miljonit kolme Balti riigi kaupluste vahel jaguneb, Maxima veel ei avalda. Samuti pole ettevõttes veel otsustatud, kus Eestis uusi kauplusi ehitatakse ning olemasolevaid renoveeritakse.
Hinnanguliselt peaks renoveeritud Maxima kaupluste energiavajadus aastas vähenema 40 Gwh võrra, teisisõnu 30 protsenti. Päikesepaneelidega peaks ettevõte suutma toota 13 Gwh.
Loe pikemalt ERRist.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.06.26, 11:36
Kaunis ja vastupidav: kuidas valida õige looduskivi sillutisele
Teede, platside ja terrasside rajamisel ei ole looduskivi ainult esteetiline valik, vaid tegu on ühe vastupidavaima ning ajas kestvaima lahendusega, mis sobib ühtviisi hästi nii koduaedadesse kui linnaruumi.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele