Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Rahvusraamatukogu kavandab rekonstrueerimist ehitusteadlaste abiga
Enne Eesti Rahvusraamatukogu hoone uue rekonstrueerimisprojekti koostamist telliti hoone energiaanalüüs Tallinna Tehnikaülikooli teadlastelt. Praeguse hoone energiakulu soojusele ja elektrile on üle poole miljoni euro aastas.
Kui ettevõte vajab oma kontorile, ehitus- või tööstusobjektile turvalahendust, siis tavaliselt algab protsess üsna sarnaselt. Koostatakse lähteülesanne, küsitakse pakkumised mitmelt pakkujalt ning kõrvutatakse hindasid. Kui pakkumiste hinnad on enam-vähem sarnased, tundub valik lihtne. Valitakse pakkuja, kes mahub etteantud eelarvesse ja kelle lahendus näib piisav.