• 10.06.19, 07:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Puidust, betoonist, terasest ja klaasist meistriteos

Helsingi keskraamatukogu Oodi avati külastajatele Soome riigi 105. iseseisvuspäeva eelõhtul ehk 5. detsembril 2018. Oodi on nagu ka Amos Rex on Helsingi südalinna uus sümbol, turistide meelispaik ning linnaelanike kohtumis- ja ürituste korraldamise koht, kuid ka Soome üks keerukamaid ehitusobjekte.
Puidust, betoonist, terasest ja klaasist meistriteos
Raamatukogu projekteerimiseks 2013. aastal välja kuulutatud avatud rahvusvahelise konkursi võitis arhitektuuribüroo Arkkitehtitoimisto ALA. Konkursi eesmärgiks oli avaliku, kogu elanikkonnale avatud, turvalise ja tasuta südalinnas paikneva linnaruumi rajamine. Asukoht ja raamatukogule kehtestatud ruumiprogramm määratles hoone projekteerimise põhitingimused.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 30.04.26, 13:51
Ehitussektori keerukus kasvatab nõudlust uute teadmistega spetsialistide järele
Uued teadmised saad TalTechi magistriõppest
Ehitussektor on viimastel aastatel läbi teinud kiire arengu, kus projektide tehniline keerukus ja ootused lõpptulemusele on märgatavalt kasvanud. Energiatõhusus, hoonete elukaarepõhine planeerimine ja kaasaegsed digilahendused on muutunud baasnõueteks, mis tähendab, et turul on terav vajadus spetsialistide järele, kes suudavad siduda insenertehnilised teadmised majandusliku loogikaga.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele