Autor: Ehitusuudised • 12. juuni 2019

KIK avab taotlusvooru soojamajanduse projektidele

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) võtab neljandat korda vastu taotlusi kaugkütte soojustorustike renoveerimiseks ja selleks täiendavate ühenduste loomiseks, kaugküttekatelde renoveerimiseks ning uue kaugküttesüsteemi rajamiseks.
Autor: Tiit Motus

„Toetuse abil suureneb kaugküttesüsteemides energia kasutamise efektiivsus ja vähenevad tootmissüsteemist pärinevate saasteainete heitkogused,“ selgitab toetuse eesmärki KIKi energeetika valdkonnajuht Eduard Sizov. „Näiteks on varasema kolme taotlusvooru tulemusena renoveeritud kilomeetreid soojatorustikke ning rajatud uued biokütuse katlamajad üle terve Eesti, sealhulgas Kundasse, Narva-Jõesuusse, Adaverre ja Haabneeme.“

Taotlema on oodatud soojusettevõtjad, kohalike omavalitsuse üksused või kohaliku omavalitsuse üksusele kuuluvad äriühingud. Katelde renoveerimiseks on planeeritud 4 miljonit eurot. Soojustorustike renoveerimiseks, täiendavate ühenduste loomiseks ja uue kaugküttesüsteemi rajamiseks 5 miljonit eurot.

Taotluste vastuvõtt algab 11. juunist E-toetuse keskkonna kaudu ning tähtaeg on 13. september 2019 kell 17.

Endiselt on KIKis avatud taotlusvoor soojamajanduse arengukavade koostamiseks. „Taotlema ootame kohalikke omavalitsusi, kes soovivad ajakohastada oma territooriumil olevaid soojusvõrgupiirkondi,“ selgitab KIKi projektikoordinaator Kristjan Kalda. „Samuti võtame korteriühistute, hoonete juriidiliste isikute ja soojusettevõtete taotlusi vastu lokaalküttele üleminekuks.“

Projekte toetatakse struktuuritoetuste perioodi 2014-2020 meetmest „Efektiivne soojusenergia tootmine ja ülekanne”, mille töötas välja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. Toetust jagatakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahenditest.

KIK on riigile kuuluv finantsasutus, mis rahastab keskkonnaprojekte Eesti keskkonnatasudest laekuvast rahast, CO2 kvoodimüügi tuludest ning Euroopa Liidu struktuurifondidest. Lisaks pakub KIK võimalust taotleda sihtotstarbelist laenu keskkonnaprojektide elluviimiseks ning korraldab ressursisäästlike ideede konkurssi Negavatt. Üheksateistkümne aastaga on riik KIKi kaudu toetanud ligi 20 tuhandet keskkonnaprojekti ca 1,8 miljardi euroga.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785