Autor: Ehitusuudised • 23. mai 2019

Krüptorahade kaevandajad teevad elektriohutuse valdkonnas muret

Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liidu (EETEL) kevadkonverentsil käsitles Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti (TTJA) tehnikaosakonna juhataja Ingrid Teinemaa olukorda elektriohutuse valdkonnas.
Autor: Pixabay

„Hetkel teevad meile järelevalve valdkonnas kõige rohkem muret krüptorahade kaevandajad, kes sageli ei hooli selleks kasutatavate elektripaigaldiste seisukorrast,“ märkis Teinemaa.

Ingrid Teinemaa sõnul on järelevalve tõhustamise ning teadlikkuse suurendamise koosmõjul suudetud meil nii elektriõnnetuste üldarvu kui surmajuhtumite arvu oluliselt vähendada.

„1995. aastal toimus Eestis ühtekokku 100 elektriõnnetust ning neist 28 lõppes surmajuhtumiga. 2018. aastal toimus ühtekokku 43 elektriõnnetust, millest 1 lõppes inimese surmaga,“ tõi Teinemaa näiteks.

TTJA peab õnnetuste vähenemisel oluliseks turule lastavate toodete tugevat järelevalvet, aga ka pidevat järelevalvet elektripaigaldiste ning kaitsevööndis töötamise valdkonnas.

Käesoleval aastal keskendub TTJA elektripaigaldiste järelevalve teostamisel spordihoonetele, meelelahutuskeskustele, suurõnnetuseohuga ettevõtetele ning kortermajadele.

EETELi kevadkonverentsil arutleti veel projekti „Nutikas“, riigihangete seaduse muutmise ning elektritööde kvaliteedi üle.

EETELi liikmeskond on viimastel aastatel kasvanud ning jõudnud hetkel 108 ettevõtte või organisatsioonini.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785