Autor: Ehitusuudised • 6. mai 2019

Rummu alevik saab miljon eurot maksva kaugküttetorustiku

Pea miljon eurot maksev kahe kilomeetri pikkune kaasaegne torustik valmib Rummus selle aasta lõpuks ja aitab vähendada soojakadusid küttevõrgus.
N.R. Energy Tapa Üleviste tänava katlamaja.
Autor: NR Energy

Soojatootja N.R. Energy OÜ ja ehitusettevõte Stroicom OU allkirjastasid lepingu uue eelisoleeritud kaugküttetorustiku projekteerimiseks ja ehitamiseks Rummu alevikus Harjumaal 24. mail.

N.R. Energy juhatuse liikme Ahto Tisleri sõnul on ettevõtte kaugem eesmärk vähendada soojakulusid elanike jaoks ja luua tulevikus võimalused kaasaegse ja keskkonnasäästliku küttetaristu jaoks Rummus. „Uue torustiku projekteerimisel ja ehitamisel on esmaseks eesmärgiks vältida soojakadusid ning see tähendab kohalike elanike jaoks ka madalamaid kulutusi soojusele. Samal ajal pöörame väga palju tähelepanu sellele, et meie poolt ehitatav küttetaristu aitaks säästa keskkonda ning hoiaks ära võimalike saasteainete lendumise.“

Lepingu maksumus on ligi üks miljonit eurot, millest poole tasub sihtasutus Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Uue torustiku ehitamine avab võimaluse liita küttetaristuga ka seitse uut tarbijat, nende seas mitmed korteriühistud.

Lisaks torustikule on plaanis rajada Rummu alevikus SA Keskkonnainvesteeringute Keskus toel uus tänapäevane hakkpuidukatlamaja, mis aitab veelgi vähendada soojakulusid elanike jaoks ja pakkuda keskkonnasäästlikke ja loodust austavaid küttelahendusi. Käimas on hankemenetlus, mille tulemused selguvad maikuu alguses.

1997. aastal asutatud ja täielikult Eesti erakapitalil põhinev N.R. Energy varustab soojusenergiaga 23 kaugkütte võrgupiirkonda üle Eesti ja müüb soojusenergiat rohkem kui 30 mehitamata kaug- ja lokaalkatlamajast. Ettevõtte peamised kliendid on kortermajad, eramud, koolid, lasteaiad, spordihooned, tervishoiuasutused, kohalikud omavalitsused, asutused ja ettevõtted. Ettevõte on tegev ka Eesti bituumeniturul.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785