"See on nõiaring. Täpselt nii, nagu pole BLRT-l piisavalt keevitajaid, siis ma julgen väita, et Eestis ehitusobjektidel eestlased müüri ei lao,“ tõdes Nordeconi juht Gerd Müller.

- Eelmisel suvel korraldasid politsei, maksuamet ja tööinspektsioon Pärnus neljal ehitusel kontrollreidi. Luubi all oli 30 võõtöötajat peamiselt Ukrainast. Kõikidel kontrollitutel olid dokumendid korras.
- Foto: Andras Kralla
Müller ütles Äripäeva raadio otsesaates "Kuum tool", et tõenäoliselt on Eestis tuhandeid inimesi, kes otsivad endiselt tööd, aga lisaks on siia väga vaja välistööjõudu. „See ei ole sellepärast, et kurjad ettevõtjad saaksid kasumit teenida, vaid sellepärast, et majandus kestaks,“ ütles Müller.
Seotud lood
Veetrasside ja -seadmete paigaldusel ei sõltu tulemus ainult materjalidest, vaid ka sellest, kuidas neid päris tööolukordades kasutatakse. Kui erinevad süsteemid ja tootjad objektil kokku saavad, tekivad sageli nüansid, mida standardlahendused ei kata. Sellele vastuseks on terviklahendus, mis ühendab materjalid, tehnilise toe ja praktilised koolitused, kus mängitakse läbi reaalseid tööolukordi.