Ehitusuudised  • 18 aprill 2019
Jaga lugu:

Tartu otsib Annelinna gümnaasiumi rekonstrueerijat

Linnavalitsus väljastas teisipäeval ehitusloa Annelinna gümnaasiumi ümberehitamiseks ja laiendamiseks. Annelinna gümnaasiumi rekonstrueerimise projekt näeb ette koolihoone laiendamise, hoone soojustatakse ja muudetakse energiatõhusaks.

Foto: Tartu Linnavalitsus

Kaasaegsemaks ja paindlikumaks muudetakse kogu hoone ruumiplaneering. Lisaks klassiruumide rekonstrueerimisele ehitatakse välja avar fuajee ja raamatukoguala, garderoobid, kunsti- ja tehnoloogiaklassid, spordisaalid ning vahetunni veetmise alad mitmel pool üle koolimaja. U-kujulise koolihoone sisehoovi rajatakse lava ning selle ette astmestik, mida saab kasutada nii õues õppeks kui ka vahetundide veetmiseks.

Hoovialale ehitatakse loodusliku muruga ja viie meetri kõrguse piirdega jalgpalliväljak ning ümbruskonna kruntidele on projekteeritud spordi- ja puhkeväljak, mis koosneb kahest korvpalliplatsist, välijõusaalist, jalgrattasõiduplatsist ja parkuuriväljakust. Olemasoleva kooliaia lõunapoolsele alale on kavandatud kuni kolme meetri kõrgune kelgumägi.

Annelinna gümnaasiumi hoone rekonstrueerimine algab kohe pärast õppeaasta lõppu ning lõpetatakse 2020. aasta juulikuuks. Seejärel algab koolimaja sisustamine.

Ehitaja leidmiseks on välja kuulutatud riigihange.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee