Autor: Ehitusuudised • 18. aprill 2019

Rakvere Ametikooli liginullenergia õpilaskodus peeti sarikapidu

Täna peeti Rakvere Ametikooli õpilaskodu sarikapidu, tähistamaks liginullenergia õpilaskodu maksimaalse kõrguse saavutamist.
Autor: RKAS

Õpilaskodule tulid head soovima Haridus- ja Teadusministeeriumi kutsehariduse osakonna juhata Teet Tiko, Riigi Kinnisvara arendus- ja ehitusosakonna direktor Mihkel Mäger, AS Merko Ehitus Eesti juhatuse liige Jaan Mäe, Rakvere Ametikooli direktor Kuno Rooba ning Rakvere linnapea Marko Torm.

“Rakvere ametikooli õpilaskodu hoone kõrguse saavutamine on kauaoodatud sündmus nii ametikooli kui rajatava Rakvere riigigümnaasiumi jaoks. Tulevikus saavad valmivat õpilaskodu ühiselt kasutada mõlema õppeasutuse õpilased ja see on selge märk õmblusteta hariduse tähendusest: lisaks võimalusele õppida mõlemas koolis pakutavate kursuste järgi on tulevikus õpilastel võimalik kasutada ühiselt ka mõlema kooli taristut,” ütles Haridus- ja Teadusministeeriumi kutsehariduse osakonna juhataja Teet Tiko.

Õpilaskodule lisaks ehitatakse multifunktsionaalne spordiväljak ja jalgrataste hoiuruum, parkla õpilaskodu kasutajatele ning külalistele. Rakvere Ametikool on suurim kutseõppeasutus Lääne-Virumaal, koolis õpib ligikaudu 750 õpilast erinevatest Eesti maakondadest.

„Ma julgen väita, et valmiv ühiselamu saab olema Eesti kaasaegseim ja ka keskkonnasõbralik. Rajatav õpilaskodu tuleb liginullenergia koolihoone, kus on 200 kohta õpilastele. Lisaks õpilaskodule rajame ka multifunktsionaalse spordiväljaku, mis ehk aitab tulevastel õpilastel hästi sisse elada uude kogukonda,“ lisas Riigi Kinnisvara arendus- ja ehitusdirektor Mihkel Mäger.

Ehitustööd on plaanis lõpetada 2019. aasta lõpuks, projekti kogumaksumus on 4,53 miljonit eurot ilma käibemaksuta. Õpilaskodu on planeeritud 200 kohaga, 4korruselisena ning suletud netopind on 2957 m2.

Merko Ehitus Eesti juhatuse liige Jaan Mäe lisas, et sarikapidu on ehituses tähtis verstapost. „Hoone vorm on oma täies mastaabis ja kõrguses valmis ning tellija näeb iga päevaga aina enam ja reaalsemalt, mida ta ostab. Loodan väga, et nähtu meeldib,“ ütles Mäe.

Riigi Kinnisvara ja AS Merko Ehitus Eesti sõlmisid eelmise aasta oktoobris ehituslepingu Rakvere Ametikooli liginullenergia nõuetele vastava õpilaskodu ehitamiseks aadressiga Piiri tn 8, Rakvere. Rakvere Ametikooli hoonetekompleksi kuuluv ja 1961. aastal ehitatud ning tänaseks amortiseerunud õpilaskodu lammutati täielikult. Hoone oli kokku ehitatud muu hoonetekompleksiga – 1915. aastal rajatud peahoonet ja lammutatud hoonet ühendas 2012. aastal valminud 1korruseline lamekatuse ja pinnasel põrandaga hooneosa.

Rakvere Ametikooli direktor Kuno Rooba lisas, et rõõm on nentida, et õpilaskodu ehitus kulgeb hoogsalt. „Ehitajad on olnud erakordselt tublid ja liiguvad hetkel suisa ennaktempos. Usun, et neilgi pole põhjust meile otsasarika külge vanu tööpükse panna. Oleme igatahes valmis kooli kokkade ja kokaõpilaste abiga neid kostitama,“ ütles Rooba.

Rakvere Ametikooli õpilaskodu projekteerija on BOA OÜ ning arhitektuurikonkursi võidutöö „Hõbe“ autoriteks on Anto Savi, Jürgen Lepper, Margus Soonets ja Kaidi Piirimets.

"Oleme koostöös Ametikooli ja riigiga arvestanud uue ehituse juures ka tulevase riigigümnaasiumi mahtudega. Usun ise, et suvisel perioodil võib sellest abi olla ka linna külalistele uute majutusvõimaluste pakkumise näol. Ametikooli akadeemilise ja praktilise taseme osas oleme saanud pikalt uhkust tunda – nüüd jõuab ka taristu edukalt järele“ märkis Rakvere linnapea Marko Torm.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785