Tammist andis elamufondile 17,5 miljonit

Tammist Eesti Ehituskonverentsil 2018.  Foto: Raul Mee

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist allkirjastas eile määruse, mille ellu viimiseks kulub riigieelarvest 17,5 miljonit eurot. Tegemist on määrusega, mille alusel on korteriühistutel võimalik saada korterelamu rekonstrueerimiseks ja soojusenergia kulude vähendamiseks riigi tuge.

Eile viimast päeva ministreiametit pidanud Tammist selgitas pressiteates, et korterelamute energiatõhusaks rekonstrueerimiseks ja elamufondi kaasajastamiseks on riigieelarves ette nähtud 17,5 miljonit eurot. Korterelamute rekonstrueerimist tahetakse ergutada just sellistes piirkondades, kus rekonstrueerimise aktiivsus on olnud keskmisest madalam.

Riik toetab enne 1993. aastat kasutusse võetud korterelamu terviklikku rekonstrueerimist Tallinnas ja Tartu linnas 30% ulatuses. Tallinna ja Tartu linnaga külgnevate valdade asustusüksustes, kus kinnisvara turuväärtus on taotluse esitamisele eelneva aasta andmetel kõrgem kui 500 €/m2.

Elva linnas, Haapsalu linnas, Keila linnas, Kohila alevis, Kuressaare linnas, Maardu linnas, Otepää linnas, Paikuse alevis, Pärnu linnas, Rakvere linnas, Rapla linnas, Sauga alevikus, Uuemõisa alevikus ning Viljandi linnas asustusüksusena asuva korterelamu rekonstrueerimisel on toetuse osakaal 40 protsenti. Teistes asustusüksustes asuva korterelamu rekonstrueerimisel on toetuse määr 50 protsenti.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785