Autor: Ehitusuudised • 29. märts 2019

Aprillis avatakse renoveeritud saatkonnahoone Moskvas

Värskelt renoveeritud Eesti Vabariigi suursaatkonna hoone Moskvas avatakse Vabariigi Presidendi osalusel pidulikult 18. aprillil. Saatkonna hoone renoveerisid Eesti ettevõtted.

Välisministeerium viis aastatel 2014-19 koostöös Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi ning Inseneribüroo Teloraga läbi saatkonnahoone põhjalikud rekonstrueerimistööd. Projekteerimistöid alustati 2014. aastal. Hoone peaprojekteerija on Innopolis Insenerid OÜ ning arhitektuurse ja sisearhitektuurse projekti autorid KAOS Arhitektid meeskond koosseisus Toomas Adrikorn, Margit Argus, Margit Aule ja Kaiko Kerdmann.

Ehitustööde peatöövõtu leping Nordeo E AS-ga sõlmiti 2016. aastal ning ehitustöid alustati sama aasta sügisel. Ehitustööde esimeses etapis rekonstrueeriti saatkonna konsulaadi ruumid ning elukorpus. Hoone ajaloolise osa ehitustööd algasid 2018. aasta alguses ning lõppesid 2019. aasta jaanuaris.

Tööde käigus korrastas SA Eesti Vabaõhumuuseum konserveerimis- ja digiteerimiskeskus Kanut ka saatkonna ajaloolise mööbli. Välisministeeriumi korraldatud kunstikonkursi tulemusel hakkavad renoveeritud saatkonnahoonet kaunistama parimad näited kaasaegsest Eesti kunstist.

Projekti kogumaksumuseks kujunes 20 miljonit eurot.

Eesti esindus Moskvas on alates 1921. aastast, tegutsenud ühes ja samas majas. Saatkonnahoone on 1903. aastal arhitekt Aleksei Štšeglovi projekti järgi ehitatud varases juugendstiilis linnahäärberit, mis asub Moskva ajaloolises keskosas Malõi Kislovski ja Kalašnõi põiktänava vahelises kvartalis – Kremli, Arbati väljaku ja Konservatooriumi vahetus läheduses.

Rikkalikult kaunistatud interjööris on näha eklektika ja vara-juugendlikke elemente: kristall-lühtrid, stukk-kaunistustega laed ja marmorkaminad. Kaheksakümnendatel aastatel ehitati juurde moodsamas võtmes külalistemaja, millest tänaseks on kujundatud töötajate eluruumid ja kus asub ka konsulaat.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785