Autor: Ehitusuudised • 8. märts 2019

Lääne-Tallinna Keskhaigla investeerib ehitusse ligi neli miljonit

Lääne-Tallinna keskhaigla investeeringute hinnanguline maksumus tänavuseks aastaks on 5,5 miljonit eurot. Üle poole investeeringute summast eraldatakse ehituse ja renoveerimisega seotud projektidele.

Lääne-Tallinna keskhaigla olulisemad investeeringud sel aastal on Pelgulinna sünnitusmaja ja Meremeeste haigla fassaadide renoveerimine, samuti Meremeeste haiglas asuva üldkirurgiaosakonna kapitaalremont, mis on praegu tegemisel. Lisaks on plaanis Pelgulinna sünnitusmajja juurde ehitada uusi perepalateid.

Abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul panustavad Tallinna keskhaiglad Eesti tervishoiusüsteemi kvaliteedi arengusse igal aastal olulisel määral. „Mõlema Tallinna keskhaigla investeeringud on kahtlemata vajalikud, et pakkuda kvaliteetset arstiabi ka kuni uue Tallinna Haigla valmimiseni. Ilma investeeringuteta poleks see võimalik,“ nentis Mölder.

Ligikaudu 2 miljonit eurot kulub haiglal valdavalt uute meditsiiniseadmete soetamisele ning infotehnoloogia ja halduse investeeringutele.

Meditsiiniseadmetest on käesoleval aastal suurim investeering uus kompuutertomograaf, olulised investeeringud on veel uus ehhokardiograaf, ultraheliaparaadid, uued narkoosiseadmed operatsiooniosakonda, samuti vastsündinu simulatsiooninukk, mida osaliselt finantseerib ka Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond.

Abilinnapea sõnul algab sel aastal ka uue tervisekeskuse projekteerimine praeguse Kopli polikliiniku asemele. „Äsja täitus esimene tööaasta Mustamäe tervisekeskusel ning patsientide tagasiside on olnud väga positiivne. Aasta jooksul tegid seal eriarstid ligikaudu 25 000 vastuvõttu, millele lisandusid veel hambaravikliiniku, naistekliiniku ja psühhiaatriakeskuse vastuvõtud. Oleme jõudsalt liikumas selles suunas, et nüüdisaegsed tervisekeskused oleksid 2021. aastal igas linnaosas,“ sõnas Mölder.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785