Autor: Ehitusuudised • 7. veebruar 2019
Autor: Esplan

Fotod! Esplan projekteerib Põhja-Tallinnale kogukonnamaja

Tallinn ehitab endise Ranniku gümnaasiumi asemele uue hoone Kopli Noortemajale ja Põhja-Tallinna valitsusele. Uude enam kui 5000 ruutmeetrisesse hoonesse on kavandatud kaasaegsed võimalused noorte huvitegevuseks ja põhja-tallinlaste teenindamiseks. Hetkel on käimas eelprojekti koostamine, valminud on hoone eskiis.

„Pärast krundil paiknenud tühja, laguneva, linnapilti risustava ja ümbruskonda ohustava hoone lammutamist asusime krundile uut ühiskondlikku funktsiooni otsima. Otsustasime Nõmme Maja eeskujul ka siia kogukonda teenindava üldkasutatava hoone rajada. Põhja-Tallinna valitsus asub praegu vanas tänapäevastele nõuetele mittevastavas hoones ning liiatigi linnaosa servas, jäädes seega paljude linnaosa elanike jaoks ebameeldivalt kaugele,“ ütles Tallinna abilinnapea Eha Võrk.

Kavandatav hoone on jagatud kaheks - Kari tänava poolsesse ossa kolib linnaosa valitsus ning Vihuri tänavaga külgnevasse hooneossa saab uued ruumid Kopli Noortemaja.

Linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul on uue hoone ehitus üks suuremaid arenguid Põhja-Tallinnas järgnevatel aastatel: “Selle hoonega luuakse kaasaegsed ja avarad tingimused meie linnaosa laste ja noorte huviringide jaoks ning lõpuks ometi kaasaegsed töötingimused linnaosa valitsusele. Tänane linnaosa sotsiaalhoolekande osakond töötab ruumides, mis on on alla igasugust arvestust. Samas piirkonnas avatakse õige pea uus sotsiaalkeskus, kavas on uue polikliiniku ehitus. Kõik need projektid aitavad kaasa piirkonna jätkuvalt kiirele arengule,” ütles Kaljulaid.

Noortemaja saab endale suure üle 300-ruutmeetrise saali koos kaasaegse audiotehnikaga, mida saab kasutada nii noortemaja huviringide kui ka linnaosa elanikele erinevate ürituste, etenduste ja kontsertide korraldamiseks.

Noortemajale kavandatud osas hakkavad olema keraamika-, meisterdamis-, tööõpetus- ja kunstiklassid. Samuti ka labor ning muusika- ja tantsuklassid, kokku 16 klassiruumi.

Maja juurde on kavandatud välilava ning linnaosa noortele mõeldud skatepark ja palliplats ning laste mänguväljak. Haljastuses on rõhku pandud rohelisusele. Kinnistul üritatakse säilitada nii palju puid, kui võimalik ning arvestatud on ka täiendava haljastusega.

Tänu uue hoone ehitamisele tehakse korda ka Vihuri tänava Kari poolne osa. Selleks, et lastel oleks ohutu maja ees liikuda, on parkimine viidud maja taha.

Hoone on energiatõhusust silmas pidades kavandatud liginullenergiahoonena.

Linnaosa valitsuse poole peal on kõige olulisemaks uuenduseks kindlasti see, et linnaosa sotsiaalhoolekande osakond saab kaasaegsed töötingimused. Seni Kotzebue tänaval tegutsenud sotsiaalvaldkonna töötajad, nende seas ka lastekaitsetöö tegijad, on aastaid teinud tööd vanades ja kaasaegsetele nõuetele mitte vastavates tööruumides.

Töötingimused on enamikel töötajatel edaspidi võrdsed, enamik kabinettidest on kõik sama suurusega. Linnaosa vanema ja tema asetäitjate kabinetid on uues majas kaks korda senisest väiksemad.

Hoonesse on kavandatud ka erinevate MTÜ-de ruumid, kokku üle 500 ruutmeetri.

Põhja-Tallinna kogukonnamaja projekt valmib 2019. aasta sügiseks ning olemasolevate plaanide kohaselt hoone saab valmis 2021. aasta märtsiks.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785