Autor: Ehitusuudised • 14. jaanuar 2019
Autor: Arhitekt11

Riigihanke tingimused võivad Delta õppehoone ehitusrahata jätta

Tartu Ülikool võib ligi veerandist Archimedese kaudu Euroopa regionaalarengu fondist saadavast toetussummast ehk 3,75 miljonist eurost ilma jääda paari riigihankes ehitajale esitatud tingimuse tõttu, mida võib tõlgendada konkurentsi piiramisena, kirjutas Postimees.

Küsimusi on tekitanud kaks tingimust, mis olid esitatud Delta ehituse riigihankes. «Delta ehitamise riigihankes on kirjas, et vajame A-klassi pädevusega elektrikut,» rääkis Tartu ülikooli kantsler Meelis Luht. Peale selle tekitavat probleeme tingimus, et ülikool nõuab ehituse elektrikult eesti keele oskust sellisel tasemel, et ta suudaks ehituslepingut täita.

Luht sõnas, et tema hinnangul pole ülikool hanketingimustega piiranud ebaõiglaselt ühegi pakkuja osalemist riigihankel. Ta lisas, et kui Archimedes peaks veel kaua asja uurima ega maksa toetust täies mahus välja, tekib ülikoolil mure lisaraha leidmisega.

Tartu ülikooli Delta maja, kuhu koondub ülikooli IT-valdkonna, majandusteaduse ja ärinduse ning matemaatika ja statistika alane õppe- ja teadustöö, ehitamiseks on arvestatud ligi 28 miljonit eurot.

Tartu Ülikool sõlmis ehitusfirmadega Rand ja Tuulberg ning Ehitustrust lepingu uue õppe- ja teadushoone Delta ehitamiseks 2017. aasta detsembris.

Loe pikemalt Postimehest.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785