Merko ehitab Oslos ja Riias

Merko arendus Uus-Veerenni elukvartal Tallinnas
Merko arendus Uus-Veerenni elukvartal Tallinnas

Täna sõlmisid Merko Ehituse kontserni kuuluv Peritus Entrepren¸r AS ja Markveien 4 AS 3,6 miljoni euro suuruse lepingu büroohoone projekteerimiseks ja renoveerimiseks.

Leping hõlmab vana büroohoone renoveerimist ja rekonstrueerimist uueks kaasaegseks büroohooneks. Tööd sisaldavad katuse ehitust, siselahenduste muudatusi ning tehnilise varustuse paigaldamist.

Lepingu maksumus on ligikaudu 3,6 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Tööd algavad 2018. aasta detsembris ja valmivad 2019. aasta juulis. Hoone asub aadressil M¸llergata tn 23-25, Oslo.

Merko on teatanud ka korteriarendusega alustamisest Läti pealinnas Riias. Merko kontserni kuuluv Läti ehitusettevõte SIA Merks ehitab kolm kortermaja.

Merks Viesturdâzs korteriarendusprojekt hõlmab kolme A-energiaklassiga kortermaja kokku ligikaudu 350 korteriga. 96 korteriga esimene hoone aadressil Rûpniecîbase tn 25 valmib 2020. aasta esimeses pooles.

Korterite suurused on alates 36–42ruutmeetristest ühetoalistest kuni 100–140ruutmeetriste neljatoaliste ja läbi kahe korruse asuvate 130ruutmeetriste korteriteni. Korterite ruutmeetrihinnad on vahemikus 2400–3200 eurot.

Selle aasta üheksa kuuga on ligikaudu 39% Merko müügitulust, mahus 116 miljonit eurot, tulnud Läti turult.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed