Autorid: Ehitusuudised , ehitusuudised.ee • 26. november 2018

Balti Jaama Turg pääses ülemaailmse arhitektuurifestivali lõppvooru

Autor: SSAB
Eelmisel aastal renoveeritud Balti Jaama Turg on Maailma Arhitektuurifestivali 2018. aasta lõppvoorus kategoorias "Vana ja uus".

Tänavune Maailma Arhitektuurifestivali preemia laureaat kuulutatakse välja 28.–30. novembrini Amsterdamis toimuval festivalil. Kokku kandideerib 35 kategoorias välja antavatele preemiatele enam kui 500 ehitist üle kogu maailma. 

Reneveeritud Balti Jaama Turu unikaalne ja keskne element, mis rõhutab hoone jätkusuutlikku aspekti, luues samas kaasaegse ja mitmekesise uue turuhoone, on saehambakujuline katus.

Värvkattega SSAB GreenCoat teraspaneelid, mida Balti jaama turu katuse ehitamisel kasutati, on kaetud bioloogilist päritolu tehnoloogiaga (Bio-based Technology, BT).

Kate sisaldab traditsiooniliste fossiilõlide asemel Rootsi rapsiõli. See patenteeritud kattetehnoloogia on hetkel turul ainuke omalaadne.

Autor: SSAB

"Saehambakatus on eriline oma suuruse, aga ka pindala tõttu, mis peab vastu pidama tugevatele tormidele, suurtele vihmadele ning talvel koguneva lume kaalule, kõike seda ilma lisahoolduseta. Lisaks oli meie jaoks väga oluline, et materjal oleks toodetud jätkusuutlikult. Seetõttu sobiski meile kõige paremini GreenCoat-i teras," selgitas renoveerimisprojekti koostanud KOKO arhitektide partner Andrus Kõresaar. 

Ehituse käigus pälvis GreenCoat kiidusõnu hea käideldavuse ja vähese soojuspaisumise tõttu, mis aitas hoida puhtaid jooni. Laiast värvivalikust valiti toon Mountain Grey, mis aitas luua hoones kasutatud teiste materjalidega harmoneeriva välimuse. 

Renoveeritud turuhoone pälvis Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu 2017. aasta parima ehitusprojekti preemia.  

SSAB on Põhjamaades ja USA-s tegutsev teraseettevõte. Ettevõttel on töötajaid enam kui 50 riigis ja tootmiskeskused Rootsis, Soomes ja USA-s.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785