Autorid: Ehitusuudised , ehitusuudised.ee • 22. oktoober 2018

Uus riigihangete register alustas tööd

Autor: Kuvatõmmis
Tänasest alustab tööd uus riigihangete register, mis toetab täielikku e-hangetele üleminekut. Register on saanud värske sisu ja välimuse ning on nüüdsest mugav kasutada ka nutiseadmetes.

Uue riigihangete registri lahendused lihtsustavad registri kasutamist ja võimaldavad mugavamalt otsida huvipakkuvaid hankeid. 

Nüüd on oluliselt rohkem võimalusi otsida infot hangete, lepingute ja vaidlustuste kohta. Otsinguid saab salvestada, hankeid jagada ja e-postile teavitusi tellida.

Register pakub paindlikke e-hanke lahendusi, nagu hankedokumentide kooskõlastamine, osade eriaegadel menetlemise võimalus, integreeritud hankepass või e-kataloog lepingute raames tellimiseks sarnaselt e-poele. 2019. aasta jooksul lisanduvad dünaamiline hankesüsteem, kvalifitseerimissüsteem, turuuuringud ja hankeplaanid.

„Eesti on e-riigihangete korralduses esirinnas kogu Euroopa Liidus ning juba praegu tehakse üle 90% hangetest e-menetlusena registris. Täielikult e-riigihangetele üleminek aitab muuta hankekorraldust veelgi läbipaistvamaks ning parandada väike- ja keskmise suurusega ettevõtete ligipääsu riigihankelepingutele,“ ütles riigihalduse minister Janek Mäggi.

Projekti planeeritud kogumaksumus on ca 2,5 miljonit eurot, kestvusega 2016-2019.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785