Ehitusmaterjalide tööstuse probleemseim koht: kaevandamistasud

Järjepidevalt iga aasta kasvavad keskkonnatasud, eelkõige kaevandamisõiguse tasud, on ehitusmaterjalide tootmises viimase kümnendi kõige probleemsem koht. Läti ja Eesti alkoholi- ning kütuseaktsiiside erinevusest räägitakse meil hommikusöögiks ja õhtueineks, aga nii suurt tähelepanu pole teps mitte saanud meie ehitusmaavarad, mille kaevandamisõiguse tasud erinevad kordades, kirjutab Eesti Ehitusmaterjalide Tootjale Liidu tegevjuht Enno Rebane.

Ehitusmaterjalitööstuse käekäik sõltub eelkõige ehitamise käekäigust. Samas on viimane kümnend sundinud aktiivselt otsima ekspordivõimalusi ja mitmete tooterühmade puhul toetab nüüd Eestist väljapoole müük suurel määral kohalikku müüki. Hea näide on siinkohal betoonist seinaelemendid, mille puhul eksport kümne aasta eest sisuliselt puudus – nüüd eksporditakse umbes pool toodangust.

Täispikkuses näevad seda lugu tellijad

Loe esimesel kuul Ehitusuudiseid tutvumishinnaga 1 euro*

Automaatselt pikeneva Ehitusuudiste digitellimusega saate ligipääsu kogu tellijatele mõeldud sisule – kõikidele artiklitele, sh ehitusvaldkonna edetabelitele, erilehtedele ja ajakirjale Ehitaja.

* Prooviperioodi möödumisel rakendub Digitellija erihind 9.90 eurot kuus

Muude makseviiside kasutamiseks uurige lähemalt siit.

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed