Insenerifirma juht: mul ei ole paguneid

Insenerifirma CES Estonia juhi Kaspar Otsa sõnul peab edukas inseneriettevõttes olema õige töötajate struktuur just vanuse osas. "Kui ettevõttes on palju noori, ei pruugi õiget know-how’d tekkida," ütleb Ots.

"Ettevõtte ülesehitus peaks olema selline, kus vanemad töötajad jagavad kogemusi ning õpetavad noori, vaid nii saab olla ettevõtte jätkusuutlik ja töötajate lõimumine edukas,” sõnab Ots.

Ta lisab, et vanema generatsiooni abita on uute töötajate areng aeglasem. Loeb ka projektide valimine, täpsemalt personaalselt valitud projektid, mis noort inseneri arendavad. Raskusaste peaks tõusma vastavalt arengule.

„Ettevõttes, kus töötavad erinevad põlvkonnad, peaks personalijuht ajaga kaasas käima ning mõtestama endale selgelt, millised generatsioonid tema ettevõttes töötavad: Z , Y või millennium. Tänapäevane ja kaasaegne juhtimine tähendab seda, et inimesi kaasatakse. Tuntakse töötajate iseloomulikke jooni ning osatakse neid isiklikult motiveerida. Kaasaegne juht käib kaasas kõige sellega, mis meie ümber toimub.”

Otsa sõnul on eduka juhtimise põhimõteteks empaatiavõime ehk oskus panna end töötaja asemele, tema jalanõudesse. „Otsust tehes panen end töötaja situatsiooni – kuidas otsus teda mõjutab, kuidas sellega suhestutakse.”

Lisaks on Otsa sõnul on tähtis tegur ka austus: „Minu põhimõte on lihtne – kui keegi tahab midagi rääkida, öelda või teha ettepanekuid, siis mul ei ole paguneid. Ettevõttes ei tohi olla juhti, kelle kabineti uksed on kinni. See, et ma juht olen, ei ole midagi erilist. Mina olen päeva lõpuks samamoodi töötaja.”

AS CES kuulub rahvusvahelisse Consolis kontserni, mis on Euroopa suurim monteeritavast raudbetoonist ehituslahenduste pakkuja ning eelpingestatud betoonelementide tootja. CES Estonia (Consolis Engineering Services) loodi 2004. aastal eesmärgiga pakkuda insenertehnilisi lahendusi ning projekteerimisteenust Consolis kontserni ettevõtetele ja klientidele.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785