Valitsus läheb idapiiri plaaniga ilma allahindlusteta edasi

Foto: Postimees/Scanpix

Valitsus otsustas, et idapiiri väljaehitamine jätkub täies mahus nii, nagu seda näeb ette politsei- ja piirivalveameti (PPA) projekt: piiri hind on hinnangu kohaselt ligi 190 miljonit eurot ja see valmib aastaks 2026.

Peaminister Jüri Ratase sõnul vajab idapiir kindlasti väljaehitamist, et tagada nii enda kui ka Schengeni partnerite julgeolek.

Siseministeeriumi sõnul on PPA esitatud projektlahendus objektiivne ja asjakohane - see vastab piiri väljaehitamisel aluseks võetud ambitsioonidele. "Alustame kohe nelja piirilõigu ehitushangetega, mida on kokku 33 kilomeetri ulatuses," selgitas siseminister Anvelt pressiteate vahendusel.

Praeguse eelarveperioodi jooksul saab Eesti piiriga seotud investeeringuteks 37 miljonit eurot. Piiri ehitus algab n-ö Eesti-Vene-Läti kolmikpunktist põhjapoole, kus on kõige vilkam ebaseaduslik tegevus. Iga piirilõigu lõplik hind selgub ehitushangete tulemusel. Lisaks piiri hinnale 190 miljonit eurot arvestab valitsus ka võimalike hinnatõusudega kuni 7% aastas. Samuti taotleb siseministeerium iga aasta riigieelarvest hoolduskulude rahastamist, mis vastavalt piiritaristu valmimisele on 3-14 miljonit eurot aastas.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785