Aktiivne ehitusturg aitas Eesti suurimal tsemenditootjal Kunda Nordic Tsemendil jõuda viimaste aastate parimate majandustulemusteni, kirjutas Postimees.
Kunda Nordic Tsemendi juht Meelis Einstein.
  • Kunda Nordic Tsemendi juht Meelis Einstein.
  • Foto: Andras Kralla
Ettevõtte käive kasvas läinud aastal pea veerandi võrra ja küündis 48,3 miljoni euroni. Kasum hüppas aga üle 70 protsendi 3,6 miljoni euroni, selgub firma majandusaasta aruandest.
Kunda Nordic Tsement ASi juhatus eesotsas juhi Meelis Einsteiniga märgib aruandes, et heade tulemuste taga oli Balti mere äärsete riikide ehitusturu märkimisväärne elavnemine. See kasvatas nii tsemendi, klinkri kui ka killustiku müügimahtusid.
Aruandest nähtub, et enim müüdi oma tooteid just koduturule. Kõige rohkem kasvas aga müük Soome ja Norra turule.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.07.26, 17:01
Rasketehnika turul loeb üha vähem ostuhind ja üha rohkem partneri võimekus
Eesti ehitusturgu on viimastel aastatel erinevad sündmused korralikult raputanud ning muutnud ka ettevõtete investeerimiskäitumist. Kui varem vaadati masinaparki uuendades eelkõige masina kvaliteeti ja tehnilisi omadusi, siis täna arvestatakse palju enamate näitajatega. Üha rohkem eelistatakse kasutatud tehnikat või rentimist ning ostuotsuse puhul muutub määravaks hoopis see, kas partner suudab masina rikke korral kiiresti uuesti tööle aidata.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele