Foto: RKAS

RKAS kuulutas välja Kohtla-Järve riigigümnaasiumi ehitushanke

Riigi Kinnisvara AS kuulutas välja Kohtla-Järve tulevase riigigümnaasiumi õppehoone ehitustööde riigihanke. Ehitustegevusega on plaanis alustada sel sügisel ning kaasaegne ja õpilasesõbralik koolihoone avada aasta pärast.

Ca 2 800 ruutmeetri suurune gümnaasiumihoone on kavas ehitada endise Kohtla-Järve Pärna Põhikooli hoone asemele aadressil Pärna tänav 47.

Koolihoone rajamisel pööratakse erilist tähelepanu kaasaegse õpikeskkonna funktsionaalsusele ning energiasäästlikkusele, eesmärgiga ehitada liginullenergia koolihoone.

2017. aasta suvel läbi viidud arhitektuurivõistluse võitis ning uue koolihoone projekteeris arhitektuuribüroo BOA OÜ (arhitektid Margus Soonets, Jürgen Lepper, Anto Savi ja Maiu Hirtentreu).

Haridus- ja teadusministeerium ning RKAS sõlmisid koostööleppe, mille kohaselt gümnaasiumihoone rajamist juhib RKAS, sealhulgas viib läbi kõik vajalikud riigihanked. Eesmärk on tähtaegselt ja optimaalsete kuludega ehitada õppetööks igati sobiv koolihoone, mis vastaks kehtestatud nõuetele, oleks võimalikult vastupidav ja kauakestev.

Kohtla-Järve tulevase riigigümnaasiumi ehitustöid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ning riigieelarvelistest vahenditest.

Pakkumusi oodatakse 25. juulini.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785