Kunda Nordic Tsement ASi tegevdirektori Meelis Einstein rääkis Postimehele, et ettevõte tõstis tänavu kõigil töötajatel palku, kuid palgasurvet see vähendanud ei ole.
Küsimuse peale, kas palgatõus käis töötlevas tööstuses toimunud 6,7-protsendilise palgakasvuga ühte sammu, vastas juht: «Kus sa sellega, märksa vähem.»
Siiski kompenseerib väiksemat palgatõusu Einsteini hinnangul see, et nende ettevõtte keskmine palk on Eesti omast veidi kõrgem. «Aga üsna pea saab meid Eesti keskmine kätte. Hull lugu jah,» rääkis Einstein ning jätkas, et tegelikult nad ootasid palgasurve rahunemist. "Aga pole mitte kuhugi rahunenud. Läheb hullu raginaga edasi."
Postimees kirjutas, et veel möödunud aastal lootsid paljud Eesti firmad, et maksuvaba tulu tõstmine 500 euroni vähendab töötajate ootust kõrgemale palgale, kuna nad maksavad vähem tulumaksu ja saavad seetõttu senisest rohkem raha kätte.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Suured tööandjad kinnitasid pool aastat pärast reformi jõustumist, et mingit pehmendavat mõju Jüri Ratase valitsuse maksumuudatusel palgarallile pole olnud.
Loe täismahus artiklit
Postimehest.Seotud lood
Rääkides Eestis valmivate kvaliteetsete uste ja akende tootmisest, ei saa üle ega ümber Haapsalu Uksetehasest. Ent pea 35 aastat järjepidevalt tegutsenud ettevõtte suund oleks võinud olla ka muu, sest esimese tootena valmistati tehases hoopis täispuidust kirst, mis tellimustööna Žiguli 09 katusel Soome sõidutati.