Autorid: Ehitusuudised , ehitusuudised.ee • 28. mai 2018

Ohutus on tagatud vaid kümnendikul ehitusplatsidest

Autor: Pixabay
Tööinspektsioon kontrollis ette teatamata 79 ehitusplatsi. Kontrolli käigus leiti 227 rikkumist ning algatati seitse väärteomenetlust. Vaid kaheksal kontrollitud ehitusplatsil oli tööohutus tagatud.

Osale veebiseminaril "Kuidas maandada riske ja vältida tööõnnetusi kiirel ehitushooajal?"  Veebiseminari viib läbi Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Rein Reisberg. 

Veebiseminar toimub 13. juuni kell 10-12 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.

Objektil, kus on kord majas, teenitakse ka kasumit! Pane ennast kirja SIIN.

Ehitussektor on kõrge ohuhinnanguga valdkond, kus toimuvad jätkuvalt tööõnnetused, milles töötaja saab üliraskelt vigastada või hukkub. Eelmisel aastal registreeriti ehituses 392 tööõnnetust. Seetõttu on ehitussektor Tööinspektsiooni kõrgendatud tähelepanu all.

Sihtkontrolli eesmärgiks on ennetada ehitajatega toimuvaid tööõnnetusi, mille peamiseks põhjuseks on kukkumist takistavate vahendite puudumine või nende ebaõige kasutamine. Sihtkontrolli käigus külastati kõiki maakondi, va. Hiiu ja Jõgeva.

79st kontrollitud ehitusobjektist 55 ehitusplatsil toimus töö tellingutel, neist 30-l ei olnud kontrollitud tellingute korrasolekut.

Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Apo Oja sõnul on aga ehitussektori tööõnnetuste peamine põhjus kõrgustest kukkumine, mistõttu on tellingute korrasolek ja kontrollimine eriti oluline. „Tellingute montaaž peab toimuma kasutusjuhendi kohaselt ja monteeritud tellingute vastuvõtt tuleb dokumenteerida. Näiteks Lääne-Virumaal avastati ehitusplatsi kontrollimisel, et tellingutelt oli kaks ankurduspolti eemaldatud ning jäetud tagasi panemata. Sellise vea tagajärjel kaotavad tellingud nii oma tugevuse ja võivad ümber kukkuda,“ sõnas Oja.

1/3 kontrollitud ehitusobjektidel oli iganädalane üldkontroll läbi viimata. Töötervishoiu ja tööohutuse eest vastutav koordinaator oli määramata üheksal objektil ning 16 objektil ei täitnud koordinaator oma tööülesandeid. Kontrollitud 79 ehitusobjektist vaid 10% ei esinenud ühtegi rikkumist.

Et sinu ehitusplatsil rikkumisi ei esineks ja kõik töötajad elusalt ja tervelt saaksid koju minna, osale veebiseminaril "Kuidas maandada riske ja vältida tööõnnetusi kiirel ehitushooajal?"  Veebiseminar toimub 13. juunil kell 10-12 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.Veebiseminari viib läbi Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Rein Reisberg. 

Objektil, kus on kord majas, teenitakse ka kasumit! Pane ennast kirja SIIN.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785