Enamik arendajaid ei plaani liginullenergiahoone nõuete täitmist enne kohustuslikku tähtaega juurutama hakata, kuna nende hinnangul pole klient energiasäästlikuma kodu eest nõus rohkem raha välja käima – A-energiamärgis pole täna müügiargumendiks.
Endover Kinnisvara juhatuse liikme Robert Laudi sõnul on liginullenergiahooned tavalistest kallimad ning praegune ostja on küllaltki hinnatundlik.
  • Endover Kinnisvara juhatuse liikme Robert Laudi sõnul on liginullenergiahooned tavalistest kallimad ning praegune ostja on küllaltki hinnatundlik.
  • Foto: Eva Kiisler
KOMMENTAAR
Normide eesmärgiks seadmine kahandaks konkurentsivõimet
Timo Riismaa, Bonava Eesti tegevdirektor
Projekteerime ja ehitame uusi kodusid vastavalt praegu kehtivatele regulatsioonidele ning täiustame lahendusi järjepidevalt. Kui me juba praegu rakendaks 2020. aastast kehtima hakkavaid norme, tooks see kaasa konkurentidest eenduva hinnataseme, mille põhjendamine potentsiaalsetele ostjatele oleks keeruline – oodatav kokkuhoid halduskuludelt ei kaalu veel enamiku jaoks üles kõrgemat hinda. Usume, et koos laialdasema kasutuselevõtuga kahaneb tulevikus tehnoloogiliste lahenduste hinnatase ning seeläbi muutuvad säästlikud kodud kõigile kättesaadavamaks. Sellisel juhul on liginullenergiahoone nõuetele vastavad elamud kindlasti ka juba müügiargumendiks. 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 11:24
Bauroc plaanib viia materjalide tootmise jalajälje negatiivseks
Eesti perefirma Bauroc, mis on Põhja-Euroopa suurim poorbetoontoodete valmistaja, tuli eelmisel aastal välja uue tooteperega, mille süsiniku jalajälg on raudbetoonpaneelist 10 korda väiksem, kuid ettevõttel on veelgi ambitsioonikam plaan jõuda CO2-neutraalsete või lausa negatiivse jalajäljega materjalide tootmiseni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele