Tartu kesklinn laieneb: uus ärihoone sai nurgakivi

Uuele ärihoonele pani nurgakivi Tartu linnapea Urmas Klaas.
Uuele ärihoonele pani nurgakivi Tartu linnapea Urmas Klaas.

Eelmise nädala lõpus paigaldas Tartu linnapea Urmas Klaas nurgakivi uuele Turu tänava ärihoonele, mis tähistab Tartu kesklinna avardumist ja Ropka ärikvartali jätkuvat laienemist. Uue ärihoone arendajaks on Kaarsilla Kinnisvara, selle ehitab Embach Ehitus.

Uus ärimaja valmib Turu tänaval 2017. aastal Tartu parima ärihoone tiitli saanud Ropka Ärimaja kõrvale. 

"Rajatav ärihoone vastab kõigile kaasaegse ärihoone nõuetele ja vajadustele," ütlesKaarsilla Kinnisvara arendusjuht Viljar Jänes.

Kolmekorruselise ärihoone netopind on 5120 ruutmeetrit, selle esimesel korrusel on äripinnad ja ülemistel korrustel büroopinnad. Viljar Jänese sõnul on tänaseks üürilepingutega kaetud 45% ärihoone pinnast. 

"Ärikinnisvara arendus edeneb Tartu kesklinna äärealadel ja väljaspool hoogsalt," hindas ehitusturul toimuvat Embach Ehituse juht Andres Salusaar. Ta lisas, et heaks näiteks ongi just Turu tänav, mis asub kesklinna ja uue Ihaste silla vahele.

Embachi juht kinnitas, et hoone ehitus kulgeb plaanipäraselt ning see valmib oktoobris. Lisaks nurgakivi saanud ärihoonele on kavas samale krundile ehitada ka väiksem äri- ja tootmishoone, mis on hetkel projekteerimise etapis.

 

Galerii

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed