Vastseliinas avati Eesti esimene päästekomando tüüphoone

Reedel avati Võrumaal Vastseliina päästekomando uus hoone. Lindi läbilõikamiseks ulatasid abikäe siseminister Andres Anvelt, päästeameti peadirektori asetäitja Kairi Rikko, Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) arendusdirektor Timo Aarmaa ja Vastseliina komando pealik Aivar Lai.

Esimese tüüphoone eeskujul plaanitakse tulevikus rajada teisi päästekomando hooneid üle Eesti.

„Vastseliina päästekomando on Eesti esimene kaasaegne päästekomando tüüphoone. Tüüphoone tähendab parimat kasutusfunktsioonile vastavat lahendust, mille arhitektuur on kaasaegne, kõrgetasemeline ning arvestab ümbritsevat keskkonda. Kõige olulisem on, et heas koostöös valminud Vastseliina päästekomando päästjad said väärilise töökeskkonna, et keskenduda kogukonna turvalisuse tagamisele,“ ütles RKAS-i arendusdirektor Timo Aarmaa.

Komandohoone ideelahenduse „TUUR“ autoriks on arhitektuuribüroo Kavakava OÜ (autorid Siiri Vallner ja Indrek Peil) ning ehitaja Semuehitus AS. Ehitustööde maksumus oli 1 135 581 eurot. 

Veel eelmisel kuul töötasid Vastseliina päästjad väga kitsastes oludes majas, mis oli ehitatud 1953. aastal, mida köeti ahjudega ja kus põrandaruumi oli 108 ruutmeetrit.

Vastseliinas Pritsumaja kinnistul asuvat uut hoonet iseloomustavad märksõnad "funktsionaalsus", "vastupidavus", "kauakestvus" ja "energiasäästlikkus". Tegemist on 758 ruutmeetri suuruse suletud netopinnaga hoonega, mis arvestab tänapäevaseid vajadusi päästetööde teostamiseks ning vastab II grupi päästekomandode toimimiseks esitatavatele nõuetele.

 Garaaži mahuvad kaasaegsed päästeautod, varsti lisandub muule tehnikale paat, tänu millele kasvab komando veepääste võimekus. „Viimase aastaga on mitu komandot saanud kaasaegsed, mugavad ja head töötingimused ning päästetehnika on uuenenud rohkem kui kunagi varem,“ ütles siseminister Andres Anvelt. 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed