3. aprill 2018

Fahle Pargi ehitusläbirääkimised lõpusirgel

Lammutustööd Fahle Pargis.
Autor: Fahle Park
Fausto Capital kujundab lähiaastatel endise tselluloositehase ala ümber Fahle Pargi nimeliseks modernseks äri- ja elukvartaliks. Fausto Capitali juhatuse liikme Sven Mihailovi sõnul ollakse töödega graafikus – esimeses etapis valmivate hoonete jaoks käib lammutus ja läbirääkimised ehitajatega on jõudmas lõpusirgele.

“Praegu on ehitajatega käimas läbirääkimised, mis on lõpusirgel,” rääkis Mihailov.  Tänu ehitusmahtudele on ehitajate huvi olnud suur. “Huvipuudust oleme kogenud pigem väiksemate objektide puhul.”

Arenduse esimese etapi maht on 21 500 ruutmeetrit, kogumaht üle 100 000 ruutmeetri. Esimese etapi arenduse maksumus on suurusjärgus 20 miljonit eurot. Ehitustööde algus on planeeritud 2018. aasta aprilli ja Fahle Pargi esimene osa valmib 2019. aasta teisel poolel.

Peale büroode ja panoraamvaadetega korterite leiavad kvartalis koha mitmed teenusepakkujad. Ajaloolised muinsuskaitse all olevad paekivihooned renoveeritakse, neile ehitatakse kontrastiks juurde suurte klaaspindadega A-klassi ärihooned. Arhitektuurse lahenduse on teinud KAOS Arhitektid.

Eristumine annab arendajale eelise

Teises etapis valmivate pindade rendilepingutega tahetakse lähinädalatel jõuda nii kaugele, et saadakse paika esimesed üürnikud. “Tagasiside on suuremate hangete ja rendipindade puhul olnud positiivne – kui algvoorus võib olla isegi 40 pakkujat, kellest valitakse välja kümme paremat, kellest omakorda viimased kaks-kolm, siis meie oleme jõudnud alati viimasesse vooru,” rääkis Mihailov.

Mihailovi sõnul on väga oluline arenduse kontseptsioon. “Meil on tugev rõhk haljastusel. Asukoht on hea – ükskõik kas vaadata sadama, lennujaama, Tartu maantee, Peetri küla või Mustamäe suunas, igale poole on hea sõitma hakata,” kiitis ta.

Eriilmelisust lisavad kvartalile klaasgaleriid hoonete vahel. “Sinna on lisatud rohelist. See annab asjale hea ilme – uus ja vana on omavahel seotud. Lisaks on meil ilmastikutingimused sellised nagu on, koridorides on aga aasta läbi temperatuur plusspoolel.”

Kuna büroohooneid on viimasel ajal tehtud üsna palju ja konkurents on tihe, näitab see, et eristumine annab eelise – toote vastu on suur huvi. “Meie praktika on selline, et teeme toote vastavalt vajadusele, mitte spekulatiivselt.” Tema sõnul võetakse sellega väiksem risk – kui ankru kõrvale jääb vabu pindu, täidetakse need jooksvalt.

Fahle Pargi esimese ehitusjärgu ankurrentnik AS Eesti Meedia kolib kavandatavale 8000 ruutmeetrile kõigi oma Tallinnas tegutsevate üksuste ning umbes 550 töötajaga. 

Tänavu 18. aprillil teistkordselt toimuval Kinnisvarauudised.ee korraldataval Kinnisvaraarenduse konverentsil anname ülevaate arendusturul toimuvast ja toome kuulajateni oluliste kinnisvaraarenduste tulevikuperspektiivid. 

Fahle ärikvartali arenduse köögipoolest räägib konverentsil Sven Mihhailov Fausto Capitalist.

Registreeru SIIN.

Autor: Urve Vilk, kaasautor

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785