Vanasadama ja Ülemiste vahel võib hakata sõitma tramm

Lennujaama trammiliin.  Foto: Merko Ehitus Eesti

Ühisettevõte RB RAIL, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning Prantsuse ettevõte Egis Rail allkirjastasid veebruari lõpus lepingu Rail Baltica Ülemiste reisiterminali ja Tallinna Vanasadama vahelise kergraudtee või trammitee rajamise teostatavuse uurimiseks.

Hankelepingu alusel peab töövõtja läbi viima teostatavusuuringu Tallinna reisisadama (Vanasadam) ja Rail Baltica Tallinna Ülemiste jaama vahelise kergraudtee ühenduse tehniliste lahenduse ja majandusliku otstarbekuse osas vähemalt kolme variandi vahel, teostama tasuvusanalüüsi ja pakkuma optimaalse marsruudilahenduse, mida saab kasutada sisendina projekteerimisetapis.

RB RAIL AS Eesti filiaali juhataja Aivar Jaeski märkis, et Rail Baltica projekti elluviimisel Eestis on Egis Railiga lepingu sõlmimine oluline samm mugava transpordiühenduse kavandamisel planeeritava Rail Baltica Ülemiste reisiterminali ja Tallinna reisisadama vahel. Uuringuga määratakse kindlaks kõige sobivam trammiliini variant nimetatud Tallinna transpordikeskuste vahel, uuring on ühtlasi aluseks järgnevatele projekteerimisetappidele.

Lepingu väärtus on 170 984,00 eurot ilma käibemaksuta. Teostatavusuuringu lõplik aruanne peaks valmima sel sügisel.

Oma pakkumused esitasid hankele viis pakkujat: K-Projekt AS, Ardanuy Ingenieria S.A., ühispakkumus (IDOM Consulting, Engineering Arscitecture S.A.U., Sweco Projekt AS) ja Egis Rail S.A..

Egis Rail S.A. on Egise tütarettevõtte linna- ja raudteetranspordi valdkondades: metrood, trammid ja raudtee.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785