Arhitektide eesotsas jätkab Katrin Koov

Foto: EAL

Eile õhtul Kultuurikatlas kogunenud Eesti Arhitektide Liidu üldkogul otsustati, et liidu presidendina jätkab Katrin Koov, kelle ametiaeg kestab veel kaks aastat.

„Arhitektuur on aeglane kunstiliik, mis vajab ideede settimiseks ja projektide läbitöötamiseks aega. Samuti ei saa arhitektuurielu korraldamises ühiskondlikul tasandil eeldada, et muutused tekiksid üleöö,“ sõnas EALi president Katrin Koov.

„Kahe aastaga jõuab ühtteist käima lükata, ent püsivat muutust selle ajaga ei loo. Praegu vajavad pidevat tegelemist mitmed aktuaalsed teemad – uute koolimajade kavandamine koolivõrgu korrastamise raames, ruumihariduse juurutamine, töö ruumiloome ekspertrühmas, energiasäästlike hoonete kavandamine ja koostöö erinevate institutsioonidega. Tunnen, et järgmised kaks aastat on vajalikud, et tekiks suurem kindlustunne kõigi nende teemade, eriti aga just kooliuuenduse osas, mis on mulle isiklikult kõige südamelähedasem.“

EALi president Katrin Koov omandas arhitektihariduse Eesti Kunstiakadeemias arhitektuuri- ja linnaplaneerimise osakonnas, lisaks on ta end täiendanud Hollandis ja Inglismaal. Ta on töötanud 10 aastat arhitektuuribüroos Kavakava. 2014–2017 oli ta arhitektuuriajakirja Maja peatoimetajana. Koovi osalusel valminud tuntumad hooned on Pärnu kontserdimaja, Pärnu kesklinna koolide võimla ning Tartu Ülikooli Narva kolledž.

Katrin Koov valiti EALi presidendiks esimest korda 2016. aasta märtsis.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785