• 16.02.18, 17:10
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

TMB suurendas kasumit 168 %

Betoonelementide tootja AS TMB 2017. aasta ärikasum oli 17,4 miljonit eurot. Ettevõtte müügikäive kasvas aastaga 168 %, teatas ettevõte.
Betoonelementide tootmine TMB Tartu tehases.
  • Betoonelementide tootmine TMB Tartu tehases.
  • Foto: Väinu Rozental
Ettevõtte 2017. aasta konsolideeritud müügitulu oli 124 miljonit eurot. Müügitulu kasvas aastaga 88 %.
Müügitulu ja kasumi kasvule avaldas enim mõju tegevuse laienemine Soome.  Ettevõte ootab ka tänavu jätkuvat stabiilset nõudlust lähiriikide ehitusturul.
AS TMB laienes Soome ning omandas AS Betonimestarit OY-le kuulunud kolm tehast 2016. aasta augustis. 

Artikkel jätkub pärast reklaami

2017. aasta jaanuaris sõlmis AS TMB gruppi kuuluv Betonimestarit Oy 40 miljoni euro suuruse töövõtulepingu Rootsi tööstuskontserniga BillerudKorsnäs AB, et tarnida betoonelemente Gruvönisse ehitatava uue pakendivabriku jaoks. TMB grupi ajaloo kõige suurema töövõtulepingu järgi toodavad ja tarnivad TMB tehased Eestis ja Soomes üle 80 000 tonni betoonelemente. 
Ettevõttel on tütarettevõtted lisaks Soomele ka Lätis ja Rootsis. TMB grupi tehaste aastane tootmisvõimsus on ca 200 000 m3 betoontooteid. Grupi ettevõtted annavad tööd ca 500 inimesele.
Loe ka Eesti ehitaja Rootsis: pole kahtlust, et eestlased saavad siin hakkamaTMB grupp sõlmis Rootsis 40 miljoni eurose lepingu 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.09.25, 16:14
Kaabli kvaliteet ei ole silmaga nähtav, aga tagajärjed võivad olla valusad
Saaremaa ettevõte OÜ Feizerton, mille kaubamärk Feirol on Eestis juba tuttav nii professionaalidele kui ka tavakasutajatele, on tegelenud enam kui 20 aastat kaablitoodete ja elektritarvikute arenduse, tootmise ja müügiga. Ettevõtte juhi Jüri Lemberi sõnul on neil turul omas nišis tugev positsioon, kuid samas on soov üha enam jõuda otse nii ehitusobjektidele kui ka lõpptarbijateni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele