Tallinna südalinnas Maakri tänav 28 ja 30 krundil käib praegu aktiivne lammutustöö, et teha ruumi sinna lähitulevikus kerkivale 27-korruselisele büroohoonele, kirjutas uudisteportaal ERR.

- Maakri maja kõrghoone ehitus Swissoteli naabruses.
Krundi nüüdse omaniku, osaühingu Esimene Arendus juhatuse liige Tanel Samuel ütles ERR-ile, et lammutustööd on seotud vajadusega ehitusalune plats puhtaks saada.
Ees ootab pinnaseproovide võtmine, geoloogilised uuringud. Kuna krunt asub kunagise surnuaia kõrva, siis ilmselt tuleb Samueli sõnul teha ka arheoloogilised kaevamised.
Tulevase büroohoone projekteerimine käib. "Kuna tegu on pretensioonika projektiga, loodame sellega lõpule jõuda suve lõpus või sügisel," lausus ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ehituse algus oleneb Samueli sõnul turuolukorrast ja ehitushindadest. Kavandatava kõrghoone suurim lubatud absoluutkõrgus on kuni 100 meetrit. Alale on kavandatud kokku 121 parkimiskohta.
Seotud lood
Tööstus- ja logistikasektoris mõõdetakse edu sageli kiiruse ja efektiivsusega, kuid nende taga on ka detailid, millele kahjuks liiga harva mõeldakse. Märkama hakatakse neid alles siis, kui need ühel hetkel enam ei tööta. Üks katkine uks või tõrkuv laadimissüsteem võib aga peatada terve töövoo, tuues kaasa ajakulu ja korraliku rahalise kahju.