28 detsember 2017
Jaga lugu:

Valmis täisautomaatne gaasimõõtejaam

Värska gaasimõõtejaam  Foto: Elering

Leedu firma MT Group UAB ja Saksa firma PPS Pipeline Systems GmbH ehitasid Eleringile rohkem kui 2,9 miljonit eurot maksnud täisautomaatse gaasimõõtejaama.

Äsja valminud ehitus Värskas on lähiajaloo suurim Eleringi investeering Lõuna-Eesti gaasitaristusse.

„Täielikult kaugjuhitav ja täpselt seadistatav Värska gaasimõõtejaam on oluline nii efektiivsuse tõstmiseks gaasivõrgus kui täpse ülepiirilise gaasikaubanduse tagamiseks turuosalistele,“ kommenteeris Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi pressiteate vahendusel.

Uuendustööde käigus rajatud gaasimõõtejaam koosneb kahest gaasi rõhu- ja kulureguleerliinist võimsusega 200 000 kuupmeetrit tunnis ning kolmest gaaskromatograafist gaasi koostise mõõtmiseks. Lisaks ehitati gaasimõõtejaama uus juhtimishoone, kus asuvad serverid, gaasigeneraator avariielektritoiteks, katlaruum gaasi soojendamiseks ning test- ja juhtimisruum.

Ühtlasi kaob Eleringil vajadus kohapealse personali järele. Jaama kaudu liikuva gaasi kogust ja rõhku muudetakse ning gaasi koostist kontrollitakse energia juhtimiskeskusest Tallinnas.

Eleringil on käimas hange ka Karksi gaasimõõtejaama uuendamiseks, mis on osa Eesti-Soome gaasiühenduse Balticconnector projektist ja koos viimasega oluliseks eelduseks Balti riike ja Soomet hõlmava gaasituru tekkeks.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee