13 detsember 2017
Jaga lugu:

Ardu-Võõbu maanteelõigu ehitavad GRK Infra ja Graniittirakennus

Foto: Andras Kralla

Tallinna-Tartu maantee Ardu-Võõbu maanteelõigu ehitavad neljarealiseks GRK Infra ja Graniittirakennus 38,1 miljoni euro eest. Lepingu ettevõtetega sõlmib maanteeamet ettevõtetega neljapäeval.

"Õigeaegne Ardu–Võõbu teelõigu lepingu allkirjastamine võimaldab ehitajal maksimaalselt ära kasutada külma perioodi, et teha ehitustöid pehmetel pinnastel," ütles maanteeameti peadirektori asetäitja ehituse ja arengu alal Kaupo Sirk. "Ning seeläbi lõpetada koos Kose-Ardu ehitajaga terviklik Kose-Võõbu lõik 2020. aasta lõpuks."

Ardu–Võõbu vaheline 11 kilomeetri pikkune lõik on üks osa Kose–Mäo neljarajalisest maanteelõigust. Ehitus algab 2018. aasta esimeses kvartalis ning kestab 32 kuud. Uus teelõik on projekteeritud kiirusele 120 kilomeetrit tunnis.

Kogu teelõigule ehitatakse keskpiirdega 2+2 sõidurajaga maantee, Mustla liiklussõlm ja sillad üle Pirita ning Lintsi jõe. Samuti on teelõigule kavandatud kaks puhkekohta ja üks ulukite läbipääsuks mõeldud ökodukt. Ristumised kõrvalmaanteede ja kohalike teedega on eritasandilised.

Ardu–Võõbu teelõik jääb tervikuna teenindama kohalikku liiklust ja toimib vajadusel uue tee alternatiivina mitmesuguste eriolukordade puhuks. Maantee projekteeris Kelprojektas UAB koos Reaalprojekt OÜ-ga.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee