Autorid: Ehitusuudised , ehitusuudised.ee • 19. oktoober 2017

Algab võistlus parima ehitusinseneri ja -projekti tiitlile

Aasta ehitusinsener 2016 Hugo Olak.
Autor: Raul Mee
Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liit ning Eesti Ehitusinseneride Liit kuulutasid välja konkursid Aasta Ehitusprojekt 2017 ja Aasta Ehitusinsener 2017.

Eelnevatel aastatel on Aasta ehitusprojekti tiitli võitnud:2016 Kvartali keskus Tartus, peaprojekteerija TARI AS2014/2015 Rakvere Tark Maja, peaprojekteerija Alver Arhitektid OÜ2013 Viljandi Gümnaasium, peaprojekteerija SALTO AB OÜ2012 Lennusadam, peaprojekteerija KOKO Arhitektid OÜ Aasta ehitusinseneriks on kuulutatud:2016 Hugo Olak, Tari AS peakonstruktor2015 Roland Vaikmäe, AS Merko Ehitus Eesti projektijuht2014 Jaanus Somelar, OÜ Pakrum insener-projekteerija2013 Tiit Joosti. AS Merko Ehitus Eesti projektidirektor

Liidud soovivad ühise konkursiga tõsta esile huvitavaid hooneid ja rajatisi ning tunnustada ehitusinsenere ja arhitekte, kelle loomingu tulemusena need ehitised on valminud. Konkursi eesmärk on juhtida tähelepanu insenerierialade olulisusele ning aidata kaasa ehituskonsultatsiooniteenuste kvaliteedi, projekteerimisettevõtjate maine ning tellijate teadlikkuse tõusule.

“Korraldasime eelmisel aastal esmakordselt kahe erialaliidu ühise konkursi ja auhinnagala ning see toimis hästi. Jätkame samas formaadis ka sel aastal” rääkis Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu tegevjuht Kalle Karron. “Parimat ehitusprojekti valime juba viiendat korda. Kandidaatide hulgas on alati olnud innovaatilisi ja eeskuju väärivaid rajatisi, kus nõudlik arhitektuur ning insenerosade tehniline keerukus on omavahel meisterlikult seotud. Tulemuseks on kõigi protsessi osapoolte rahulolu” sõnas Karron.“Aasta ehitusinseneri” tiitlit annab Eesti Ehitusinseneride Liit välja samuti 5. korda. Eesti Ehitusinseneride Liidu tegevdirektor Tiia Rubeni sõnul oli konkurents tiitlile eelmisel aastal väga tihe ning võitjat oli keeruline ennustada. Mõnevõrra ootamatult läksid nii parima ehitusinseneri kui ka parima ehitusprojekti tiitel samale objektile. ”Loodetavasti jätkub põnevust ka selleaastasele konkursile ning me näeme palju väga häid kandidaate”, ütles Ruben.Konkursile saavad töid esitada nii era- kui juriidilised isikud. “Julgustan kõiki konkursil osalema ja kandidaate esitama, olgu tegemist kas suuremahulise taristuobjekti või väikese mägihütiga. Tunnustame arhitektide ja inseneride leidlikkust, loomingulisust ja nutikust, mis on viinud suurepärase tulemuseni”, lisas Karron.Mõlema konkursi tingimused on leitavad EKEL ja EEL kodulehtedelt. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 11.detsember 2017.

Loe ka: Aasta ehitusinsener Hugo Olak: inseneri töö jääb varju

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785