Autorid: Ehitusuudised , ehitusuudised.ee • 12. oktoober 2017

Tartu avab remonditud turuhoone

Autor: Meelis Lokk/Tartu linnavalitsus
Muinsuskaitse all olev 80-aastane hoone suleti rekonstrueerimiseks pärast jaanipäeva. Kolme kuuga tegi Embach Ehitus maja siseruumides põhjaliku remondi ja uuendatud turuhoone avab täna südapäeval uksed.

„See on oluline sündmus kogu linna jaoks - turuhoone on üks Tartu sümbolitest ja osa meie linna ajaloost. Kindlasti saab põhjaliku uuenduskuuri läbinud hoonest mõnus ostu- ja kokkusaamise koht veelgi rohkematele tartlastele ja lõunaeestlastele,“ ütles Tartu linnapea Urmas Klaas.

Remondi käigus kaasajastati põhjalikult turuhoone kommunikatsioonisüsteeme, uuendati siseviimistlust ja ehitati täielikult välja hoone kelder, mille tulemusena paranesid oluliselt töötajate olmetingimused: keldrikorrusele ehitati puhke-, pesu- ja riietusruumid ning keldrisse koliti täielikult ka kauba käitlemine ja säilitamine.

“Kolm kuud on nii suure objekti renoveerimiseks väga lühike aeg. Kiirustasime, kuna töö turuhoones on kauplejatele põhisissetulek ja jahedate ilmadega ei suuda avaturg asendada remondisolevat turuhoonet. Kiidan väga peatöövõtjat, kes suutis nii ajakriitilise projekti tähtajaks valmis saada ja ei teinud seejuures kvaliteedis mingeid järeleandmisi,” ei olnud Tartu Turu juht Ivo Tombak kiidusõnadega kitsi.

“Usun, et tänu paranenud tingimustele ja pikematele lahtiolekuaegadele leiavad turuhoonesse tee ka need ostjad, kes seni värske tooraine oma toidulauale mujalt on hankinud,” lisas ta.

Rekonstrueeritud turuhoones ootavad külastajaid mitmed uuendused - kohvik, maitseelamusi pakkuv esitlusköök, Emajõe pruulikoda ja mitmed uued kauplejad.

Renoveerimise peatöövõtja Embach Ehitus OÜ juht Andres Salusaar tunneb projekti õnnestumise üle samuti heameelt: “Kaasajastatud turuhooned on paljudes Euroopa linnades saanud olulisteks ostlemise ja vaba aja veetmise kohtadeks. Hea meel on tõdeda, et ka Tartu on saanud värske ilmega tänapäevase turuhoone. Renoveerimise käigus ehitati kaasaegsed kommunikatsioonisüsteemid, sealhulgas seni praktiliselt puudunud ventilatsioon. Lisandusid kaubaliftid ning renoveeriti kogu keldrikorrus, mis parandab tunduvalt kauba säilitamise ja käitlemise tingimusi."

Tartu turuhoone uuendamisele kulus 2,5 miljonit eurot.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785