4. oktoober 2017

Üle tuhande kinnisvarafirma likvideerimisohus

Autor: Pixabay

Alates 1. oktoobrist muutusid viimase majandusaruande puudumise tõttu krediidihinnangud negatiivseks 12 985 ettevõttel, millest ligi 10% on kinnisvarafirmad. Neile ei tohiks laenu anda ega krediiti müüa.

Seda on kokku üle tuhande ettevõtte rohkem kui eelmisel aastal samal ajal, avaldas Creditinfo.

Enim muutusid krediidihinnangud hulgi- ja jaekaubandussektoris (2292 ettevõttel), kutse, teadus- ja tehnikaalases tegevuses (2194 ettevõttel) ning kinnisvaraalases tegevuses (1260 ettevõttel). Numbrid hõlmavad üksnes seni positiivse krediidihinnanguga firmasid, mis ei ole esitanud 2016. aasta majandusaruannet.

Creditinfo Eesti AS arendusdirektor Alar Jägeri sõnul näitab andmete avalikustamisega viivitamine, et nõrku majandustulemusi soovitakse teadlikult varjata ja suure tõenäosusega on paljud sellised ettevõtted oma tegevust lõpetamas.

Negatiivse krediidihinnangu korral on ettevõtte krediidirisk väga kõrge ja Creditinfo ei soovita sellisele ettevõttele krediidiga müüa. Negatiivne krediidihinnang võib kitsendada ka pangast laenusaamise võimalusi, mõjutada tarnijaid kehtestama ettevõttele karmimad krediiditingimused või jätta ettevõtte ila mõnest uuest kliendist.

„Creditinfo on kõikidele ettevõtetele aruande esitamist meelde tuletanud ja hoiatanud krediidihinnangu muutusest,“ märkis Jäger. Krediidihinnangu ümberarvutamine ei puuduta uusi ettevõtteid ega neid, kelle majandusaasta lõpust ei ole möödunud veel kuut kuud ehk ettevõtteid, mille puhul ei ole majandusaruande esitamiseks kohustuslik kuupäev veel saabunud.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688