4. oktoober 2017

Nordeconil valmisid Tapal militaarobjektid

Tapa sõjaväelinnaku uued objektid.
Autor: Jarek Jõepera
Nordecon andis Tapa sõjaväelinnakus Riigi Kaitseinvesteeringute Keskusele üle soomusmanöövervõime taristu esimese ja teise etapi ehitustööd.

Lisaks teedele-platsidele ja tehnokommunikatsioonidele valmisid esimeses etapis oluliste ehitistena alajaam, kasarmu ja toitlustuskompleks, tehnika varjualused ja hooldus- õppehooned ning teises etapis veel täiendavad varjualused ja õppehooned. Ehitustööde maksumuseks kujunes kokku ligi 25 miljonit eurot.

„Eesti riigi investeeringud riigikaitsesse mõjutavad praegu ehitusturgu tugevalt: käimas on viimase aastakümne suurimad kaitsevaldkonna ehitusprojektid ning kõik suuremad ehitusfirmad on saanud viimastel aastatel anda oma panuse riigikaitse arengusse,“ ütles Nordecon ASi juhatuse liige Erkki Suurorg.

„Nordeconi lepingud Riigi kaitseinvesteeringute keskusega nägid ette hoonete üleandmist septembri lõpuks ja oktoobris. Ehitusfirma sai töödega ühele poole plaanitust varem.

Üle antud kasarmu on 4-korruseline, suletud netopinnaga üle 4600 m², selles on 300 majutuskohta ning 30 töökohta. Toitlustuskompleks on 2-korruseline, selles on suletud netopindala ca 5500 m², söökla on suuteline toitlustama päevas 3200 inimest. Valmisid ka viis tehnika varjualust ja viis hooldus-õppehalli koos pesulaga. Kokku asfalteeriti ca 40000 m² ja betoneeriti ca 15000 m² teid ja platse.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785