26 september 2017
Jaga lugu:

Marul valmis Favori tootmisüksus

Foto: Favor

Eelmisel nädalal avas Favor vaid kilomeetri kaugusel Tallinna linnapiirist uue tootmisüksuse. Loovälja Tehnopargis paikevas tehases on pinda 13 500 ruutmeetrit ja seal käideldakse 30 000 tonni terast aastas.

Uue tootmiskompleksi nurgakivi sai paika eelmisel sügisel ning hoone on projekteerinud ning ehitanud Maru Ehitus AS koostöös teiste Maru kontserni ettevõtetega.

„Loovälja Tehnopargis paiknev Favori tehas on kahtlemata üks viimase aja silmapaistvamaid uusi rajatisi, seda nii Maru kontserni, kui ka kogu Eesti tööstuse kontekstis. Konkreetne hoone on parim näide kompetentside tulemusena tekkivast sünergiast, mis võimaldas Maru Ehitusel projekteerida ning ehitada just Favori vajadustele vastav tootmiskompleks silmapaistvalt lühikese ajaga,“ märkis AS-i Maru Ehitus juhatuse esimees Taimo Murer.

„Hoone ehitusinformatsioonimudeli (BIM) kasutamine projekteerimises, ehitamises ja haldamises, samuti ka sellised lahendused nagu hoone automaatika, nutikraanad, energiasäästlikud LED lahendused, jääksoojuse ning taastuvenergiaallikate kasutamine hoone energiavajaduse katmiseks vähendavad hoone ekspluatatsioonikulusid ning nii kasvab ettevõtte konkurentsivõime veelgi,“ sõnas ta.

Uus tootmishoone on baasiks Favori järgmise 10 aasta kasvutsüklile, mis loob lisandväärtust nii meie klientidele kui pea kahesajale töötajale, kes uues tootmishoones tööle asuvad,“ sõnas Favori tegevjuht Mart Proos pressiteates. „Lisaks moodsatele töö- ning olmetingimustele, millesarnaseid pole ette näidata ka paljudel meie Lääne-Euroopa koostööpartneritel, paikneb meie uues tehases ka piirkonna kaasaegseim ja suurim terasetöötlemiskeskus,“ lisas Proos.

Favori hoonetekompleks paikneb kiiresti arenevas Loovälja Tehnopargis, kus on rajatud tööstuse vajadustele vastavad infrastruktuurid, head transpordiühendused nii maismaa-, raudtee kui sadamatega ning tööjõud asub loetud minutite bussisõidu kaugusel. Lisaks näeb Loovälja Tehnopargi planeering ette nii laienemisvõimaluse Favorile kui ka potentsiaalsete allhankijate ning koostööpartnerite koondumise samasse tehnoparki, mis loob eeldused tootmise senisest veelgi efektiivsemaks muutmiseks.

Loe tootmisüksuse ehituse kohta pikemalt SIIT.

 

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee