N.R. Energy esitas Tapa uue katlamaja kasutusloa taotluse

Soojatootja N.R. Energy lõpetas Tapa uue hakkepuidul töötava katlamaja ehitustööd ja esitas eelmise nädala lõpul taotluse hoonele kasutusloa saamiseks. Katlamaja hakkab testrežiimil sooja tootma järgmisel nädalal.

3,5 miljonit eurot maksma läinud uus katlamaja hakkab pärast kasutusloa saamist pakkuma sooja nii Tapa linnas kui kaitseväe sõjaväelinnakus. Soojatootmise seadmed tootis ja tarnis Austria ettevõte Agro Forst & Energietechnik GmbH.

“Tegu on hetkel nii Eestis kui kogu lähiregioonis kõige moodsama katlamajaga,” ütles N.R. Energy juhatuse liige Ahto Tisler. 

 Tapal Ülviste tänaval asuv katlamaja on keskkonnasõbralikum ja lubab langetada Tapal küttehinda kuni 20 protsenti. Kütte lõpphind sõltub katlamaja koormusest ja kaitseväe sooja tarbimise kogusest.

“Võtsime hoone ehitajalt vastu 12. septembril. Juba päev hiljem esitasime kasutusloa taotlemiseks vajalikud dokumendid ehitusregistrisse ja seejärel kasutusloa taotluse Tapa vallavalitsusele. Loodame, et kasutusloa menetlus läheb kiiresti ja tõrgeteta ning saame juba lähiajal hakata pakkuma Tapa elanikele keskkonnasõbralikumat ja odavamat toasooja,” lausus Tisler.

1997. aastal asutatud ja täielikult Eesti erakapitalil põhinev N.R. Energy varustab soojusenergiaga 22 kaugkütte võrgupiirkonda üle Eesti ja müüb soojusenergiat rohkem kui 30 mehitamata kaug- ja lokaalkatlamajast. Ettevõtte peamised kliendid on kortermajad, eramud, koolid, lasteaiad, spordihooned, tervishoiuasutused, kohalikud omavalitsused ja põllumajandusettevõtted.

 

 

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785