„GAG-i uue õppehoone renoveerimine on olnud kõigile asjaosalistele – nii Tallinna Linnavalitsusele, haridusametile, kooliperele kui ka ehitajatele mitmes mõttes suur väljakutse,“ rääkis Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula. „Kogu protsess on toimunud kõrgendatud tähelepanu all, kuid seda enam saame kinnitada, et oleme teinud kõik endast oleneva, et saavutada maksimaalselt hea tulemus – kaasaja nõuetele vastav ja tulevikku vaatav õppehoone.“
„Uue õppehoone nimeks saab Kotzebue maja – maadeuurija Otto von Kotzebue ning tema isa, näitekirjaniku ja teatrimehe August von Kotzebue järgi,“ ütles GAG-i direktor Hendrik Agur. „Läbi viie sajandi tegutsenud kooli ajaloos on aasta 2017 oluline verstapost. Lisaks sellele, et pääseme ruumikitsikusest ja saame omale uue õppehoone, sai valmis ka kauaoodatud võimlamaja remont. Kogu koolipere ootab juba põnevusega septembrikuud, sest meie jaoks on seekord tõepoolest väga palju uut.“
Tallinnas Vana-Kalamaja ja Kotzebue tänava ristumiskohal asuv 1956. aastal ehitatud neoklassitsistlik NSVL tüüpprojekti järgi ehitatud ja rohke stalinistliku dekooriga kaunistatud hoone oli enne renoveerimist kasutusel täiskasvanute gümnaasiumina. Ümberehituse käigus sai õppehoonepolüfunktsionaalse aatriumi, mida ümbritsevad rõdud neljal tasapinnal. Aatriumi hakkab kool kasutama aktusteks, kontsertideks, seminarideks ja erinevateks suurteks sündmusteks ka välja rentima.
Täieliku muutuse teinud koolihoones on disainiagentuur Velvet loonud kaasaegse uudse ja põneva sisegraafikaga õpikeskkonna. Kotzebue maja renoveerimisel ja sisustamisel lähtuti põhimõttest „me õpime kõikjal“, teatas kool.
Majas on 30 klassiruumi. Sisekujunduse kavandamisel on olulisteks märksõnadeks laste aktiivne liikumine, loovus ja õppimisrõõm. Koridorides on siseterviserajad, tegevus- ja istumisalad ning õpialad grupitöödeks. Füüsilist tegevust võimaldavad mängud, ronimis- ja rippumisvõimalused.
Viimasele, viiendale korrusele tuleb inspireeriv ja hubane loovala, kus on ruumi kunstile, multimeediale, robootikale, arvutiklassile, muusikaklassidele, salvestamisruumile, õpilastele isetegevuseks ja rühmatöödeks.
Õppehoone katuselt avaneb vaade linnale, seal on avatud avarad puhke- ja õppealad, tähetorn ning seadmed ilmavaatluseks.
Koolihoov sisustatakse nii, et õpilastel on põnevad võimalused vahetundide aktiivseks veetmiseks õues iga ilmaga, et tekitada lastes harjumust viibida värskes õhus ja tagada päevane liikumisnorm.