Algab hange Rail Balticu ekspluatatsioonikava koostamiseks

Ühisettevõte RB RAIL kuulutas välja avatud hanke „Raudtee ekspluatatsioonikava koostamine“. Hanke eesmärgiks on Rail Baltica raudteekoridori üldise tegevusplaani kontseptsiooni koostamine lühiajalises, keskpikas ja pikaajalises perspektiivis. Kontseptsiooni põhjal organiseeritakse Rail Baltica raudteel realiseeritav transport.

Ekspluatatsioonikava  peab võtma arvesse kõiki Rail Baltica raudtee tõhusaimaks toimimiseks vajalikke füüsilisi, tehnilisi, inim- ja organisatsioonilisi tegureid ning võimalusi ja selle peamisteks eesmärkideks on vähendatud operatiivkulud taristule ning optimeeritud transpordiplaanid lõppklientidele.

Kava võimaldaks tulevikus suurima turuosa üleminekut raudteeliiklusele, eelkõige Rail Balticule, mis oleks kooskõlas Euroopa Liidu Euroopa Ühendamise Rahastu (CEF) rahastamisvahendi eesmärkidega.

Koostatava uuringu tulemusi kasutatakse tehniliste lahenduste täiustamiseks ja parandamiseks ning Rail Balticu rajamise planeerimiseks. Ühtlasi aitab see optimeerida investeeringuid ehitamise ajal.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed